Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki pasujący zamiennik Weishaupt WL20/1-C Z dobrać do lakierni?

Kmisza 28 Sep 2018 22:07 1068 2
 • #1
  Kmisza
  Level 5  
  Witam,

  Na lakierni proszkowej w piecu do wypalania farby mam palnik Weishaupt WL20/1-C Z,
  ma on jednak przepracowane kilka tysięcy godzin (na liczniku w sterowaniu od szafy jest 6800 godzin, jednak nie mam pieca od nowosci, u mnie zrobil około 2200 godzin) i zaczyna się psuć. Serwis bez problemu radzi sobie z usterkami jednak coraz częstsze przestoje lakierni to koszty.

  Dlatego chce kupić drugi taki sam aby w razie awarii starego zamienić je miejscami, przepiac kabl i dalej pracować bez przestojow.

  Jednak nowy kosztuje około 6 tys złotych. Trochę dużo, biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie będzie leżał nieużywany.

  W Internecie jest sporo używanych WL20/2-C Z, za około 2-2,5 tys złotych. Jednak nie wiem, będą pasowały wymiarami otworów montażowych, sama moc uda się ustawic na poziomie oryginalnego palnika i wtyczka od sterowania będzie pasowała? Nie znam się na tym kompletnie.
 • #2
  dobroslaw

  Level 22  
  Sam sobie nie poradzisz regulację palnika dobór dyszy i analizę spalin musi zrobić jakiś serwisant jeśli palnik odpowiednio uregulowany, szczelna i czysta ścieżka olejowa, dobrze dobrane dysze to powinien chodzić bez problemu, jeśli twój ciągle szwankuje może siadać pompa z wyrobienia ,cewka pompy, bardzo często trafo, rzadziej automat. Może zastanów się nad wymianą na palnik giersha to prawdziwe przemysłowe woły robocze .
 • #3
  Kmisza
  Level 5  
  Oczywiście nie chciałem ustawiać go i regulować to zadanie dla serwisu.

  Mój pomysł polega na kupnie drugiego identycznego palnika i zawolaniu serwisu do jego regulacji.

  W razie awarii starego palnika, odkrecamy parę śrub, wstawiamy drugi nowy, wyregulowany przez serwis palnik i pracujemy na nim az serwis nie naprawi nam starego.

  Może się zwróciłes uwagi, ale te dwa kody, które podałem, nie są identyczne, różnią się tylko (aż?) jedna cyfra. Stąd moje pytanie.