Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hormann Promatic i fotokomórki EL 301 Nie zamyka automatycznie bramy.

suchy4141 29 Wrz 2018 00:16 291 1
  • #1 29 Wrz 2018 00:16
    suchy4141
    Poziom 6  

Witam serdecznie mam problem z napędem Promatic firmy Hormann. Mianowicie brama z mechanizmem zamontowana jakieś 2 lata temu bez fotokomórek i wszystko działało. Teraz dokupiłem fotokomórki jednokierunkowe EL 301 do tego napędu, podłączyłem zgodnie z instrukcją i jest problem.

Gdy przełączniki A i B są OFF - wyłączone automatyczne zamykanie bramy to brama się otwiera i zamyka po naciśnięciu przycisku na pilocie.
    Gdy przyciski A i B są ON - włączone automatyczne zamykanie bramy po około 30 sekundach to brama się otwiera na napędzie światłem ciągłym świeci kontrolka podczas otwierania, gdy się brama otworzy całkowicie jest około 60 szybkich mrugnięć i dioda się wyłącza a po chwili mruga 2 razy i stop co oznacza błąd fotokomórek.

Fotokomórki chyba działają, jedna świeci światłem zielonym, natomiast druga świeci światłem czerwonym dopiero wtedy gdy sygnał jest zablokowany przedmiotem, który zasłania fale przesyłane z jednej do drugiej fotokomórki.

Czy ktoś orientuje się co może być nie tak? czytałem wiele postów na forum lecz żaden mi nie pomógł. Boję się, że te fotokomórki są uszkodzone...

Zastanawiam się również czy nie trzeba jakoś dodatkowo konfigurować całego silnika ponownie, lecz nic o tym w instrukcjach nigdzie nie piszą.

Hormann Promatic i fotokomórki EL 301 Nie zamyka automatycznie bramy.Hormann Promatic i fotokomórki EL 301 Nie zamyka automatycznie bramy.Hormann Promatic i fotokomórki EL 301 Nie zamyka automatycznie bramy.Hormann Promatic i fotokomórki EL 301 Nie zamyka automatycznie bramy.Hormann Promatic i fotokomórki EL 301 Nie zamyka automatycznie bramy.

0 1
  • #2 04 Paź 2018 18:39
    suchy4141
    Poziom 6  

Trzeba od nowa zaprogramować mechanizm.

1