Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrociągnik MF 70 - Jak wymienić uszczelniacz pod sprzęgłem

mitlex 29 Sep 2018 06:24 1311 6
    mitlex
    Level 6  
    Witam, mam pytanie odnośnie wymiany simmeringu pod sprzęglem. Muszę zdemontować koszyczek sprzegla, jak go zdemontować i co jeszcze muszę zrobić? Wolę zapytać jak mam coś uszkodzić.
    mitlex
    Level 6  
    Schematy jak najbardziej mam, zastanawiam się czy muszę rozbierać przekładnie czy np wystarczy jakoś wyciągnąć kosz sprzęgłowy. Czy trzeba go podgrzać, prosiłbym o jakąś fachową poradę
    luiz937
    Level 10  
    Udało się mnie też to czeka i niewiem jak się do niego dobrać
    mitlex
    Level 6  
    Do rozebrania skrzynia biegów. Służę pomocą :-)
    luiz937
    Level 10  
    Rozbebeszona, ale czemu te pepiczki tak to wcisneły próbowałem ściągaczem za łożysko palnikiem podgrzalem nawet nie drgneło chyba jakieś prasy trzeba szukać a tobie jak się udało
    mitlex
    Level 6  
    Musisz rozgrzać najlepiej palnikiem koszyczek sprzęgła na zdjęciu nr 1.
    I są dwa wyjścia, na prasie wycisnąć wałek lub na imadło i walić młotkiem w wałek najlepiej przez jakąś przedłużka od kluczy lub pręta. Tylko dobrze rozgrzej bo te koszyczki lubią pękać. Później na prasie wcisnąć, koszyczek rozgrzać a wałek do zamrażarki albo zamrazaczem go potraktować, posmarować smarem i wcisnąć

Mikrociągnik MF 70 - Jak wymienić uszczelniacz pod sprzęgłem

Dodano po 31 [minuty]:

Pamiętaj aby przy składaniu założyć dystanse na wałek ze ślimakiem. Jakbyś potrzebował porad napisz na PW podam Ci mój numer tel.