Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kocioł 1-f Termet ecocondens silver 20 kW i zasobnik c.w.u.

Pyzaczek 29 Wrz 2018 09:03 180 6
  • #1 29 Wrz 2018 09:03
    Pyzaczek
    Poziom 19  

Mam kocioł jak w temacie. Chcę podłączyć do niego zasobnik c.w.u. ale bez wężownicy (taki mam). Chcę wykorzystać wymiennik z innego kotła (chyba Beretta). Mam własnoręcznie zrobiony kolektor słoneczny, który w lecie pracuje na ten zasobnik opis tutaj Link
    Na zimę chcę przełączać zaworami na wymiennik. I tu mam problem ponieważ wraz z pracą kotła powinna pracować moja pompa i elektrozawór (są one połączone równolegle). Nie wiem gdzie je podłączyć elektrycznie do kotła. Myślę, że do zaworu trójdrogowego. Proszę o pomoc.

0 6
  • #2 29 Wrz 2018 09:41
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Pyzaczek napisał:
    I tu mam problem ponieważ wraz z pracą kotła powinna pracować moja pompa i elektrozawór (są one połączone równolegle). Nie wiem gdzie je podłączyć elektrycznie do kotła. Myślę, że do zaworu trójdrogowego. Proszę o pomoc.

Tego rodzaju podłączenie pozbawi cię gwarancji na kocioł, natomiast nie wiem czy jest tu sens kombinowania, pompa rozumiem w obiegu wymiennik-zasobnik C.W.U może pracować ciągle ewentualnie można go uzależnić od różnicy temperatur w obiegu C.O. i w zasobniku.
    Elektrozawór do czego ma służyć?

0
  • #3 29 Wrz 2018 10:08
    Pyzaczek
    Poziom 19  

Tak, pompa w obiegu wymiennik zasobnik. Elektrozawór być może w tym układzie jest zbędny.
    Ciągła praca pompy 24/24 przez pół roku to trochę kosztów.
    Może się mylę, ale mam nadzieję, że ten kocioł może również pracować jedynie na wymiennik, więc trudno uzależniać pracę dodatkowej pompy od temperatury w CO. Być może da się włączyć z moją pompą gdzieś w instalację kotła aby nie stracić gwarancji.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Wrz 2018 11:06
    kz61
    Poziom 20  

Trójdrogowy nie, nie będę się rozpisywał dlaczego. Na obiegu kotłowym wymiennika cwu zamontuj czujnik przepływu. Jak ruszy obieg kotłowy wymiennika cwu to otrzymasz impuls do wysterowania co tylko chcesz.

0
  • #5 29 Wrz 2018 15:00
    Pyzaczek
    Poziom 19  

Dzięki. To jedyne rozsądne rozwiązanie nie ingerujące w kocioł. Napisz proszę jaki ma być ten czujnik przepływu (typ).

0
  • Pomocny post
    #6 29 Wrz 2018 18:12
    kz61
    Poziom 20  

Wpisz na znanym portalu aukcyjnym "CZUJNIK PRZEPŁYWU nyplowy 3/4 cal SYGNALIZATOR". 119,00 sztuka. To tylko przykład, ważne żeby mógł pracować na gorącej wodzie.

0
  • #7 29 Wrz 2018 18:31
    Pyzaczek
    Poziom 19  

O.K. Dzięki.

0