Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Zw 14-2 DV AE 23 Ceraclass - ciśnienie

29 Wrz 2018 15:19 399 1
 • Poziom 8  
  Witam,

  Mam problem z piecem dwu funkcyjnym Junkers Zw 14-2 DV AE 23 Ceraclass. Wygląda to tak że manometr pokazuje mi 1 bar ciśnienia wody i dopóki grzeję tylko wodę do kranu to jest mniej więcej ok ale gdy włączę ogrzewanie mieszkania to ciśnienie szybuje wraz z temp wody w kaloryferach powyżej 2 barów co automatycznie otwiera zawór bezpieczeństwa. No i dopóki grzeję kaloryfery to jest ok - po upuszczeniu nadmiaru ciśnienie utrzymuje się na poziomie 1,5 bara ale jak zamykam grzanie to spada prawie do 0 więc jest problem bo przy ogrzewaniu wody do mycia powinno być przynajmniej 1 bar.

  Uprzedzając odpowiedzi typu - "wezwij fachowca": Piec ma 7 lat i do kwietnia działał bez zarzutów. W tym roku zmienił się serwisant (niestety) wezwanie autoryzowanego serwisu na co roczny przegląd zakończyło się wydaniem 1500 zł - a i tak twierdzili że trzeba piec wymienić i proponowali że załatwią za 5000zł. I dopiero jak powiedziałem że nie kupie od nich tylko sam sobie znajdę to nagle udało się znaleźć przyczynę problemu - jakaś blaszka która coś blokowała... No więc po wszystkim piec jeszcze działał ok. ale Pan miał przyjść jeszcze coś wyregulować przyszedł coś tam zrobił i poszedł - zmieniając ustawienia grzania na "optymalne". Na nieszczęście od tego czasu nie było potrzeby ogrzewania mieszkania. Teraz odpalam i było ok na jego ustawieniach znaczy 50 C woda w kaloryferach - tylko że wtedy nagrzanie mieszkania trwa za długo więc zmieniłem na 65 C no i się zaczęło...

  Przy ogrzewaniu kranówki działa tak samo tylko że mam ustawioną niską temp 43C więc nie zauważyłem tego skoku - jak ustawiłem 60 C to mam to samo co przy kaloryferach.

  Gdy zadzwoniłem do "fachowca" to usłyszałem że ten typ tak ma i tego się nie da się zmienić... Przez 6,5 roku tak nie działał więc chyba pana na głowę upadł no ale cóż...

  Czy znacie możliwą przyczynę i rozwiązanie problemu???
 • Moderator
  Możliwy brak powietrza w naczyniu wzbiorczym, za niskie ciśnienie, uszkodzenie membrany tegoż naczynia.
  W górnej części naczynia jest odpowietrznik i zawór do napełniania powietrzem. Ciśnienie można zmierzyć manometrem do opon.
  Należy zamknąć zawory na piecu, spuścić wodę i dokonać pomiaru ciśnienia w naczyniu wzbiorczym.