Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez Atu PLUS GLI 1.6 98r - Brak kierunków z manetki i włącznika.

scsi 29 Sep 2018 20:25 390 1
    scsi
    Level 11  
    Witam

Mam problem z Polonezem Atu Plus na Boschu. A mianowicie, nie działają kierunki z przełącznika zespolonego. Dodatkowo nie działają awaryjne z włącznika. I teraz jeśli przekręcę kluczyk na zapłon i wciskam włącznik awaryjnych to od razu pali bezpiecznik nr. 14- opisany jako stop. Oczywiście przestają działać zegary, kontrolki, obrotomierz itd.

Wymieniłem urządzenie mikroprocesorowe Świebodzin - to niebieskie podwójnie zajmujące miejsce w skrzynce z bezpiecznikami.

Mam pytanie gdzie mogę szukać przyczyny i czy jest jakaś możliwość by podłączyć je na krótko. Potrzebuje auto do pracy.
    miro.nasz
    Level 25  
    Witaj!
    Wszystko wskazuje na zapieczone styki w wyłączniku zespolonym. To wskazuje na zwarcie.
    Rozłącz kostkę i po kolei sprawdź przewody lamp kierunkowskazów. 1 czy nie są zgniły i zwarte,2 czy nie przetarta izolacja i dotyka do masy.
    Ja bym spróbował sprawdzić przyrządem a gdyby nie miał to zasilił bym kierunkowskazy na próbę kablem połączonym do akumulatora. W szereg dałbym żarówkę.Jeśli będzie zwarcie to żarówka będzie świecić. /Łatwe sprawdzenie to dotyk do zasilania żarówek przy lampach/ .Dalej sprawdził bym na kostce. Dołączony zasilanie cała strona by świeciła. Jeśli ustalisz dobroć instalacji to sprawdź ałtomat kierunkowskazów.Tak wyeliminujesz uszkodzenie.
    Pozdrawiam Miro.Nasz