Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mastercook LCE 618 AX - zaczęła pracować cały czas.

29 Wrz 2018 23:53 651 5
 • Poziom 2  
  Witam.
  Jest już kilka podobnych tematów, ale żaden nie jest identyczny do mojego. Lodówka nie wyłącza się, a pierwsze podejrzenie padło na zatykający się układ lub ubytek czynnika (stwierdzone telefonicznie przez fachowca). Mi jednak coś nie pasuje, ustawione temperatury chłodziarka +5°C, zamrażarka -20°C. I dzieje się tak, że gdy temperatura w zamrażarce podniesie się do -15°C to załączam przycisk "super" na panelu, to lodówka obniży zadane temperatury z +5°C do +2°C, -20°C do -22°C (agregat cały czas pracuje). Wyłączam przycisk "super" i znowu temp. Podnosi się z -22°C do np. -15°C.

  Pytania: czy faktycznie gdy byłby ubytek gazu lodówka mogłaby osiągnąć tak niskie temperatury? Czy czasami tu nie jest problem z elektroniką? Wyczytałem coś o zaworze bistabilnym… Oglądałem go i wygląda dobrze, ale tam podobno magnesy się psują. Dodam, że gdy zmieniam zadane temperatury w chłodziarce to słyszę tam zawór - takie klik. Zauważyłem też, że w wewnątrz tylna ścianka chłodziarki jest wybulona i mogę ją docisnąć ok 1 cm. Ale gdy lodówka osiągnęła zadane temperatury, to ta ścianka już nie jest wybulona.
  Proszę o pomoc, bo już głupieję...
 • Poziom 8  
  Moim zdaniem sprawdź czujniki temperatury czy nie masz ich w szronie.
 • Poziom 2  
  A gdzie tych czujnikow szukac? Czy tam sa te czujniki zwane termistorami?
 • Poziom 8  
  Czujniki powinny być za tylną scianką.
 • Poziom 2  
  Czy przy rozszczelnionym układzie mogłaby dobić do -22°C w zamrażalce. Jednak ta ścianka raz jest wybulona, a na przykład dziś od rana jest prosta (nie mogę jej docisnąć)…
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003

  Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

  Caly czas czytam różne posty z podobnymi problemami.....Zaciekawil mnie jeden z zabrudzonym ukladem a dokladnie filtrem.
  Lodowke caly czas kontroluje....niekiedy poprzez podniesienie zadanej temperatury raz w chlodziatce raz w zamrazalce uda sie że agregat sie wyłączy.Wracam do zadanej temperatury i po chwili znowu sie włącza i caly czas chodzi.

  Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

  Porównalem praktyczne taka sama lodowke i zauważylem jeszcze jeden problem.Wymiennik ciepla w mojej lodowce jest w polowie cieply,reszta zimna.W 100% sprawnej lodowce ten wymiennik jest caly cieply.Czy to znaczy ze mam przytkany uklad?