Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw touran 2013 - Sterownik Webasto

MARKOL 30 Wrz 2018 00:12 315 9
  • #1 30 Wrz 2018 00:12
    MARKOL
    Poziom 15  

Witam,

Panowie, niedawno zakupiłem VW Tourana z fabrycznym Vebasto. Poprzedni właśniciel sprzedając to auto zdemontował Vebasto ( tak twierdził ), by zamontować je do nowego auta, niestety mówił, że się nie dało i oddał mi je zdemontowane. Dziś chciałem je zamontować i się okazało z Vebasto jest fabrycznie w aucie nieruszone. Dziwna sprawa, bo mam cały komplet w pudełku praktycznie nowy a pod zderzakiem po prawej stronie jest nawet nieruszona rzadna śrubka. Wygląda na to że koleś zdemontował tylko sterownik, który mi nie pasuje do całej reszty model T100 a reszte dokupił. Sterownik ma ucięte kable, ale nijak pasuje to ucięcie w kostce z Vebasta z pudełka. Zdemontowałem lewą strone ( przy bezpiecznikach ) i prawą ( pod schowkiem ) niestety nigdzie nie widzę ucientych kabli od starego sterownika. Zostaje mi tylko zdemontować radio i klimatronik. Wie ktoś może gdzie fabrycznie w Touranie był montowany sterownik ? Nie ma nawet śladu po montażu sterownika.

PS szukałem ale nigdzie nikt o tym nie pisze, i jest to Vebasto nie pogdrzewacz. Dziękuje za pomoc

0 9
  • #2 30 Wrz 2018 10:11
    viper19861
    Poziom 18  

Możesz podać nazwę / numer seryjny z posiadanego sterownika, ewentualnie jego zdjęcie? Z autem nie dostałeś pilota radiowego do sterowania webasto? W touaran zazwyczaj tak było to rozwiązane.

0
  • #4 30 Wrz 2018 12:07
    viper19861
    Poziom 18  

MARKOL napisał:
    W załączniku to co mam zdemontowane. Wiesz może w którym miejscu fabrycznie w Touran ie ten sterownik siedzi?

Tylko że w Touranie występował Telestar T91.. sterownik fabrycznie jest po prawej stronie w bagażniku, niedaleko nadkola pod plastikami. Model sterownika 7N0963513

0
  • #7 01 Paź 2018 08:35
    andrzej20001
    Poziom 43  

W nadkolu po prawej przód masz fabryczny dogrzewacz. Można go rozbudować do funkcji webasto. Startuje poniżej 4st.c. Zrób diagnistykę aux heat. Może tylko pompka padła

0
  • #8 01 Paź 2018 09:19
    MARKOL
    Poziom 15  

Czyli to co mam w aucie nie jest odpale z tego pilota? . Więc co poprzedni właściciel chciał zrobić?. Twierdzi że zdemontowal i dał mi w pudełku komplet. Pod zderzakiem mam takie samo urządzenie. Może ten sterownik wystarczy dołożyć i będzie to działać?. Pompę paliwa słychać od vebasto po przekreceniu kluczyka.

0
  • #9 01 Paź 2018 13:52
    andrzej20001
    Poziom 43  

Każdy Touran ma dogrzewacz. Może chciał rozbudować do maxa. Wtedy zmiana stera i dołożenie zaworu wodnego. Sprawdz vagiem błędy. Albo poczekaj na poniżej 4st.c i zobacz czy ruszy. Samo powinno odpalić po rozruchu silnika. Ta pompa to pompa w zbiorniku to jest do zasilania silnika i dogrzewacza.

0
  • #10 01 Paź 2018 19:12
    MARKOL
    Poziom 15  

Byłem dziś w serwisie VW oni mówią że pewnie się rozkodowal sterownik i trzeba go dokodowac na nowo do pilota ( nie mieli takiego problemu i nie wiedzą). Moje ostatnie pytanie, czy to możliwe ze nic do uruchomienia Vebasto nie ma w konsoli tylko 1 pilot?

0