Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobranie odpowiedniej Anteny LTE do internetu od T-Mobile

30 Wrz 2018 01:10 333 4
  • Poziom 10  
    Cześć, na wstępie nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem ten post.

Mój problem polega na tym, że mam bardzo słaby zasięg internetu LTE, mieszkam na Wsi i nie wiem jak dobrać antenę oraz na jaki nadajnik ją ustawić, według strony "btsearch.pl" najbliższych nadajników mam aż 6 niestety mieszkam tak jakby w "dołku", co prawda kupiłem już antenę dokładnie: Antena Kierunkowa 3G / 4G LTE 2x20dBi MIMO DUAL X-CROSS dokładny link: http://signaflex.pl/antena-dual-mimo-x-cross-2x20dbi-4g-lte.html ,ale nie wiem czy te anteny dają mi tyle ile mógłbym ew. tego zasięgu łapać. Próbowałem przestawiać anteny na różne z tych nadajników ale nie wiem czy wszystko robię dobrze, obecnie anteny ustawione mam na Paulinów to chyba najdalszy nadajnik od mojej miejscowości, ale na nim mam największe prędkości z małym haczykiem bo w godzinach 18-22 prawie nie da się korzystać z internetu. Proszę o jakiś odzew i o pytania bo nie wiem co jeszcze mogę napisać.
    Mieszkam w miejscowości Sadurki (dokładnie Sadurki 101, obok Nałęczowa, woj.Lubelskie). Dodam jeszcze, że mój kolega który mieszka w tej samej miejscowości (Sadurki 119a), posiada ten sam internet i nie używając żadnych anten spokojnie osiąga prędkości pobierania 60 Mbps ze spadkami do max 45 Mbps. ja w dzień max jaki osiągam to 15 Mbps średnio ok 10 Mbps, w godzinach 18-22 mam od 0,2 Mbps do max 2 Mbps, dopiero po godzinie 23 osiągam ponad 30 Mbps, sprawdzając nawet nad ranem w godzinach 1-5 max miałem 50 Mbps.
    Zamieszczam również screena ze strony "btsearch.pl" z nadajnikami.

Z góry dziękuję.
    Dobranie odpowiedniej Anteny LTE do internetu od T-Mobile

ps. Router/Modem to: Huawei B529 Domowy
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Podstawą do wszelkich działań są testy sygnału i prędkości na B529 z okolicznych BTS-ów LTE800 T-Mobile. Są na róznych kierunkach i kierujesz na nie anteny po kolei i sprawdzasz CID, eNB oraz parametry sygnału i wykonujesz speedtesty. Korzystasz z HManagera który pokaże potrzebne dane. U kolegi sprawdzasz tez tak samo który BTS zapewnia mu takie prędkości nawet bez anteny. Zakup anteny szerokopasmowej wątpliwy , tym bardziej od tego handlarza . w okolicy T-Mobile ma tylko BTS-y z LTE800 .
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    ok rozumiem, więc inna antena nic więcej nie da ?
    Wiem dokładnie z którego nadajnika korzysta kolega, ale jak ja łączę się do niego to mam chyba najniższe prędkości i najwyższe pingi ze wszystkich pozostałych nadajników, pomimo że dla mnie ten nadajnik również jest najbliższy jak dla niego, chodzi o nadajnik w Miłocinie/Mosznach.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Ja jasnowidzem nie jestem, tak jak pisałem testy na poszczególnych kierunkach z tych BTS-ów, parametry sygnału z każdego i speedtesty. A przynajmniej na poczatek ten z Mosznej u ciebie na antenie i bez oraz u kolegi dla porównania.
  • Poziom 10  
    ok, dzięki za pomoc.