Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot 433,92 BFT i Wiśniowski

szymonsio 30 Sep 2018 08:55 1914 3
 • #1
  szymonsio
  Level 9  
  Witam

  Pisze tu, bo mam problem z pilotami do bram. Mam napęd do bramy garażowej intro 1000 oraz napęd bramy wjazdowej BFT. Chciałem użyć pilota BFT (Mitto B2) do otwierania bramy garażowej Wiśniowski. Oba piloty działają na częstotliwości 433,92, ale jak próbuję pilota BFT zainstalować do napędu intro 1000 to nic się nie dzieje. Czy możecie mi powiedzieć w czym problem?
 • Helpful post
  #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Wałkowane tysiąckrotnie - bardzo szczegółowe wyjaśnienie, dlaczego nie zadziała - jest 4 tematy wyżej, w ogłoszeniach adminów : "Jak działają piloty radiowe, dlaczego nie każdy pilot będzie działał..."

  Nic się nie dzieje bo , pisząc "po naszemu", piloty różnych producentów nie gadają z obcymi radiami.

  Możesz dokupić zewnętrzne radio zgodne z Mitto (firma Proxima ma takowe - NMx w wariancie zgodnym z Mitto, możesz tez za nieco więcej nabyć oryginał BFT Clonix) i podpiąć do napędu Wiśniowskiego (schemat - rys 30 instrukcja).
 • #3
  suworow
  Admin of Property security
  W kodowaniu. To że coś działa na tej samej częstotliwości nie oznacza jeszcze że gada w tym samym języku :) Podobnie jak w Wi-Fi.
  Kolega musi sprawdzić w instrukcji napędu bramy garażowej czy ta ma wejście sterujące pod dodatkową radiolinię lub lokalny przycisk ( w praktyce oznacza to to samo) i zakupić dodatkowe radio zgodne z pilotami od bramy wjazdowej ( oryginał lub zamiennik ale zgodny, a nie radio uniwersalne pomijające część zmienną transmisji. Podłączyć , wprogramować piloty i tyle.
  Więcej na ten temat w poradniku/ ogłoszeniu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3373991.html

  Wystarczy w trakcie pisania wyjść na chwilę do kuchni i już ktoś cię ubiegnie ;) Gdy zaczynałem nie było jeszcze żadnej odpowiedzi :)
 • #4
  szymonsio
  Level 9  
  Panowie dziękuje bardzo