Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cagiva River 600 - Nie odpala z rozrusznika

30 Sep 2018 11:33 867 3
  • Level 18  
    Cześć, mam Cagivę River 600. Kupiłem ją z uszkodzonym rozrusznikiem. To jednocylindrowy motocykl bez odprężnika

Zamontowałem do niej rozrusznik Denso z Kawasaki Z 750 (cztery cylindry). Dorobiony został nowy zębnik i przedni dekiel rozrusznika. Stojan z magnesami trwałymi został obrócony o 90 stopni, aby uzyskać właściwy kierunek obrotów.

Niestety, ale motocykl nie jest w stanie odpalić przy użyciu rozrusznika. Na ucho obroty rozrusznika są poprawne. Trochę zwalnia w pobliżu GMP. Czuć paliwem z wydechu. Po popchnięciu odpala bez problemu przy pierwszym obrocie wału korbowego.

Nowy akumulator 12AH, 200A. Podczas próby uruchomienia silnika napięcie spada do 12,4V.

Mam następujące hipotezy:

1. Zbyt niska moc rozrusznika nie pozwala mu uzyskać właściwych obrotów. Rozrusznik pochodzi z silnika o większej pojemności, ale czterocylindrowego. Nie wiem, czy obrócenie stojana nie wpłynęło na moc.

2. Spadek napięcia podczas rozruchu powoduje zanik iskry. Raczej wykluczone poprzez niski spadek napięcia.

3. Usterka układu zapłonowego lub układu zasilania. Raczej wykluczone - łatwo odpala po popchnięciu.

Gdy silnik jest bardzo ciepły potrafi czasami odpalić z rozrusznika.

Czy macie inne pomysły?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 24  
    Spadek napiecia na samym rozruszniku ? Próbowałeś przez wieszy aku na przykład a auta? Piszesz ze dorobiłeś zebatke a czy na rozruszniku pierwotnie była wieksza mniejsza ?
  • Level 27  
    Podaj napięcie z dużego oddzielnego akumulatora prosto na rozrusznik lub przekaźnik rozrusznika
  • Level 39  
    Moim zdaniem problem może tkwić w dorabianym rozruszniku, mniejsza moc i za niskie obroty. Porównaj np. z filmikami na YT.