Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka spalinowa Harden - Blokowanie napędu kół

30 Wrz 2018 12:50 516 6
  • Poziom 9  
    W kosiarce zablokowało mi koła. Nie mogę cofnąć. Koła cały czas są napędzane. Rozebrane napęd i jakby zębatka nie opadała. Cały czas jest styczna ze ślimakiem. Co może być przyczyną takiej awarii lub jak to rozebrać i sprawdzić.

Kosiarka spalinowa Harden - Blokowanie napędu kółKosiarka spalinowa Harden - Blokowanie napędu kół
  • Poziom 29  
    Witam,
    A po co rozbierać przekładnię kątową?
    Napęd paska jak i rozłączanie jest realizowane poprzez rolkę napinającą paska napędowego.
  • Poziom 9  
    Sorry ale prawie nic z tego nie zrozumiałem "rolkę napinającą paska" w jaki sposób ma to rozłączyć ślimak z zębatką? Jeśli jest jak mówisz to proszę napisz jak usunąć tą usterkę?
  • Poziom 29  
    Odkręcić nóż, następnie zdjąć osłonę przekładni pasowej , sprawdzić stan paska i napinacza paska napędu.
    Prościej się nie da.
  • Poziom 9  
    Już wiem co jest nie tak - widełki nie potrafią odciągnąć pierścienia z zębami, który blokuje koło zębate, dlatego napęd jest cały czas zapięty (wałek atakujący z zębatką).
    I teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy: za słaba sprężyna (?) przy mocowaniu linki od napędu czy może zabrudzony (zatarty) pierścień, a może wytarte widełki.
    Może teraz ktoś pomoże.
    Kosiarka spalinowa Harden - Blokowanie napędu kół
  • Poziom 29  
    Raczej pęknięta sprężyna lub zablokowany mechanizm np. piaskiem.