Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka spalinowa Harden - Blokowanie napędu kół

kowemat 30 Sep 2018 12:50 4971 6
    kowemat
    Level 10  
    W kosiarce zablokowało mi koła. Nie mogę cofnąć. Koła cały czas są napędzane. Rozebrane napęd i jakby zębatka nie opadała. Cały czas jest styczna ze ślimakiem. Co może być przyczyną takiej awarii lub jak to rozebrać i sprawdzić.

Kosiarka spalinowa Harden - Blokowanie napędu kółKosiarka spalinowa Harden - Blokowanie napędu kół
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Sniezynka
    Level 32  
    Witam,
    A po co rozbierać przekładnię kątową?
    Napęd paska jak i rozłączanie jest realizowane poprzez rolkę napinającą paska napędowego.
    kowemat
    Level 10  
    Sorry ale prawie nic z tego nie zrozumiałem "rolkę napinającą paska" w jaki sposób ma to rozłączyć ślimak z zębatką? Jeśli jest jak mówisz to proszę napisz jak usunąć tą usterkę?
    Sniezynka
    Level 32  
    Odkręcić nóż, następnie zdjąć osłonę przekładni pasowej , sprawdzić stan paska i napinacza paska napędu.
    Prościej się nie da.
    kowemat
    Level 10  
    Już wiem co jest nie tak - widełki nie potrafią odciągnąć pierścienia z zębami, który blokuje koło zębate, dlatego napęd jest cały czas zapięty (wałek atakujący z zębatką).
    I teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy: za słaba sprężyna (?) przy mocowaniu linki od napędu czy może zabrudzony (zatarty) pierścień, a może wytarte widełki.
    Może teraz ktoś pomoże.
    Kosiarka spalinowa Harden - Blokowanie napędu kół
    Sniezynka
    Level 32  
    Raczej pęknięta sprężyna lub zablokowany mechanizm np. piaskiem.