Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przestery/charczenie interfejs BEHRINGER UMC204HD

Ortillson 30 Sep 2018 13:19 618 1
 • #1
  Ortillson
  Level 1  
  Posiadam wyżej wymieniony interfejs audio po podłączeniu słuchawek Sennheiser HD 201 na głośności ok.70% słychać przester/charczenie.Czy może to być spowodowane zbyt niską impedancją słuchawek?.Nie znam się dlatego zwracam się do użytkowników
  Przestery/charczenie interfejs BEHRINGER UMC204HDPrzestery/charczenie interfejs BEHRINGER UMC204HD
 • #2
  adambyw
  Moderator of Acoustics
  Nie można tego wykluczyć. Albo słuchawki dostają już za dużo napięcia i zaczynają mechanicznie nie wydalać.
  70% przekręconego pokrętła nie przekłada się na 70% mocy! Wszystko zależy od sygnału źródłowego. Przy cichym może być to dużo mniej, a przy bardzo mocnym może już przesterowywać stopień wyjściowy.

  Jak masz rozdzielacz słuchawkowy to podłącz słuchawki do jednego wyjścia do drugiego podłącz wejście liniowe nawet tego interfejsu (tylko wyłącz odsłuch bezpośredni). Puść sygnał który ci charczy, i sprawdź na oscylogramie (np programu do nagrywania) czy dostajesz sygnał przesterowany. Jeżeli tak, odłącz słuchawki, i ponownie sprawdź oscylogram. Jak nie będzie przesterowany, tzn że wzmacniacz nie wydala z tą impedancją. Sprawdź też przy innych słuchawkach.
  Uprzedzając pytania, wyjściem słuchawkowym nie uszkodzisz wejścia liniowego. W większości przypadków są zrobione na zwykłych opampach jak wyjścia liniowe. Wysoka impedancja wejścia liniowego również nie wpłynie znacząco na obciążenie wzmacniacza słuchawkowego.