Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool DWH B00 - zawiesza się.

30 Wrz 2018 13:59 228 8
  • Poziom 3  
    Witam
    Błagam o pomoc, mam problem ze zmywarką Whirlpool DWH B00 zmywarka była sprawna, ale po powrocie z urlopu po prostu przestała działać, wypompowuję wodę, potem zaczyna pobierać, a następnie pika i zawieszając się. Wymieniłem moduł sterujący nic to nie dało, wymieniłem elektrozawór też nic, przeczyściłem hydrostat oraz sprawdziłem czy żadne brudy nie dostały się do silnika pompy odpływowej. Czy ktoś może mi pomóc?

Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Witam
    Dzięki za odpowiedź, poruszałem turbiną (poruszałem tzn. włożyłem śrubokręt w ten mechanizm tak by się kilka razy obrócił), ale niestety nic się nie zmieniło. Mechanizm się rusza, a zmywarka dalej pika :(
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Dodam że dioda miga 6 razy, czy w momencie gdy pobiera wodę na początku powinien się kręcić przepływomierz, pytam bo stoi w miejscu.
  • Poziom 32  
    Zdaje się, że to błąd poboru wody tak Internet coś podpowiada. Faktycznie może wina przepływomierza, a zatem szukam dalej.

Jeżeli masz przepływomierz z widocznym takim wiatraczkiem to powinien się kręcić. Znalazłem jeszcze to Link
    Generalnie to każą też pompę spustową sprawdzić, ale to chyba zrobiłeś?
  • Poziom 3  
    Tak, pompę spustową sprawdziłem i przeczyściłem, jeśli chodzi o twój link to właśnie nie widziałem takiego cuda jak rozdzielacz strumienia, obejrzałem jeszcze raz zmywarkę oraz sprawdziłem wykaz wszystkich elementów i tam nie ma takiej części :)
  • Poziom 9  
    Witam
    Miałem podobny problem polegający na tym, że napięcie na pompę przychodziło. Pompa "buczała" lecz nie pompowała. Skutkowało to trzykrotnym podaniem napięcia na pompę i układ elektroniczny (sterownik) wypompowywał wodę i na tym kończył zmywanie. Okazało się, że wirnik pompy (magnes) zawieszał się prawdopodobnie dlatego, że miał "luzy". Ponieważ nowa pompa to koszt w przypadku mojej zmywarki to ponad 300zł., postanowiłem sam rozwiązać problem. Po rozebraniu, przeczyszczeniu, likwidacja luzu (wyrobiony plastik) pomogła. Proponuję dokładnie sprawdzić czy może ten przypadek zachodzi w kolegi zmywarce.