Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brak tylnego światła przeciwmgłowego - Ford Mondeo MK3 2002 r. kombi diesel

30 Wrz 2018 15:15 375 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Zauważyłem brak tylnego światła przeciwmgłowego (autko jak w tytule postu). Przednie halogeny działają, po włączeniu świateł przeciwmgłowych przednich i tylnych nie pojawia się napięcie na żarówce w tylnej lampie (na żarówce z dwoma żarnikami). Na włączniku świateł pali się kontrolka świateł przeciwmgłowych tylnych.
    Aby znaleźć usterkę potrzebował bym schemat instalacji elektrycznej zasilania świateł tylnych przeciwmgłowych lub może opis kogoś, kto zna tą instalację, tzn. na którym pinie włącznika świateł jest zasilanie światła tylnego przeciwmgłowego, czy od włącznika świateł kabel przechodzi bezpośrednio do lampy czy też po drodze jest jakiś przekaźnik itp. Za każdą podpowiedź będę bardzo wdzięczny (zbliża się jesienny okres mgieł).
    Za otrzymaną informację z góry dziękuję.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jeśli auto posiada hak to najprawdopodobniej usterka tkwi w gnieździe przyczepy. Jest tam mikrostyk który odpowiada za rozłączenie świateł przeciwmgłowych w pojeździe podczas jazdy z przyczepą.
    Gniazdo do rozebrania i sprawdzenia co ugniło.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    To może być powód usterki, ponieważ parę dni temu przy malowaniu tylnego zderzaka, mechanik demontował hak z gniazdem i mógł coś źle poskładać. Jutro sprawdzę.
  • Poziom 9  
    Dla marcin_wr.
    Diagnoza prawidłowa. Winne gniazdo instalacji elektrycznej przy haku holowniczym. W gnieździe haka holowniczego na PIN'ie 2 było napięcie 12V zasilania lampy świateł przeciwmgłowych. Problem był z gniazdem elektrycznym haka holowniczego, którego ze względu na 'wiek' nie dało się rozkręcić. Do czasu wymiany gniazda zrobiłem mostek (zwarłem) dwa brązowe przewody wychodzące z gniazda, sterujące światłami przeciwmgłowymi i światła w samochodzie działają OK (ale po podpięciu przyczepki światła w samochodzie będą nadal świecić).
    Marcin_wr, wielkie dzięki za podpowiedź, Twoja podpowiedź okazała się prawidłowa.

Dodano po 1 [minuty]:

Problem rozwiązany.