Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dział zabezpieczeń stacjonarnych. Jak go postrzegacie.

suworow 30 Wrz 2018 15:28 1383 40
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    W tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3503964.html
    kolega @darek.jacek postawił zarzut, że na forum się nie pomaga, a

Dokładnie napisał:
    Kolega nie zauważył, że to norma? Jest tu masa specjalistów, jednak kiedy któryś podpowie to kolega naprawi sam zamiast udać się do serwisu i trafić na któregoś z nich. To samo w innych działach. Jestem elektrykiem i to co wyprawia się w dziale elektryki to włos mi dęba staje. Jak komuś zrobię taniej to przez kumpli z branży jestem zjechany bo rynek psuje a na elektrodzie dowiedziałem się, że nic się nie znam i dlatego mam niskie ceny.
    Powodzenia w naprawie. Pisz do samego producenta i albo on albo dostaniesz kontakt do działu serwisu. Tam więcej sie dowiesz.

Na co pozwoliłem sobie odpowiedzieć cytując przy okazji kolegę, w następujący sposób:

darek.jacek napisał:

Kolega nie zauważył, że to norma?

Normą to jest to że kolega chodzi po działach i smęci, jakie to forum jest niedobre, że nikt nie chce pomagać itp. A tak naprawdę to sam kolega nie pomaga, a jedynie próbuje siać zamęt. 87 postów i jeden wątpliwy "pomógł" to cały kolegi dorobek ( miał kolega dwa, ale jeden za tekst w stylu "pisz na pw" usunąłem. Jakaś próba złapania klienta? :) ) Jakoś i w tym temacie jedyne co kolega miał do powiedzenia to:
    darek.jacek napisał:
    Powodzenia w naprawie. Pisz do samego producenta i albo on albo dostaniesz kontakt do działu serwisu. Tam więcej sie dowiesz.

darek.jacek napisał:
    Jest tu masa specjalistów, jednak kiedy któryś podpowie to kolega naprawi sam zamiast udać się do serwisu i trafić na któregoś z nich

Kolegi niezbyt pochlebne opinie na temat moderacji forum jakoś znoszę. Nie kolega pierwszy i nie ostatni ma jakieś pretensje ( o to że się nie pomaga, o to że się pomaga za dużo, o to że wyrzuca się pytania niskopoziomowe i zachęca do zajrzenia do instrukcji i o to że takie pytania się pozostawia zaniżając poziom forum. O to że zupa była za słona, bo żonie pewnie zwrócić uwagę strach, a na forum anonimowo można jakoś rozładować swoją frustrację :( . Ale proszę nie obrażać innych userów tego forum w tym specjalistów, pomagających zupełnie za darmo, bezinteresownie. Temat przeniosłem do właściwego działu. Proszę sobie spojrzeć ile tematów tam znajduje rozwiązanie. Proszę wskazać w których specjaliści kierują usera do swojego warsztatu lub odmawiają mu pomocy, poza sytuacjami kiedy sam autor nie potrafi sprecyzować o co mu chodzi, lub nie podejmuje próby wdrożenia przekazywanych m wskazówek ?
    Przypominam jednocześnie że działy tematyczne nie służą do wylewania swoich żali, a do merytorycznych dyskusji. Każdy kolejny post nic nie wnoszący do tematu zostanie potraktowany regulaminowo. Od tego typu tematów jaki poruszył kolega jest np dział HP. Zresztą kolega chyba dobrze o tym wie, bo jest tam częstym gościem, a może już gospodarzem ;)
    Dziękuję

Wydaje mi się, że w dziale zabezpieczeń który obejmuje ( przypomnę) systemy alarmowe, telewizję przemysłową, automatykę bram i napędów, automatykę domową, domofony, wideodomofony i kontrolę dostępu, nie jest tak jak to przedstawił kolega. Ale ja widzę to od środka, a z waszej perspektywy może wyglądać to inaczej. Dlatego chętnie poznam wasze opinie wysłucham uwag, porad, dowiem się czego byście oczekiwali, czego wam tu brakuje. Przypominam że to dział " po godzinach" i dozwolone są tu nieco luźniejsze rozmowy... Z góry dziękuję za każdą opinię.
  • OptexOptex
    sosarek

Poziom 43  
    Tutaj podobny przykład bicia piany nie rozumiejąc istoty problemu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17467193#17467193
    robokop
    Moderator Samochody
    suworow napisał:
    kolega @darek.jacek postawił zarzut, że na forum się nie pomaga

To się nazywa "filantropia z cudzej kieszenie". W/w użytkownik sam nie pomaga, a wymaga tego od innych.
  • OptexOptex
    suworow
    Dziękuję za wypowiedzi, ale nie do końca o to mi chodziło. Wiem że na forum jest całe mnóstwo podobnych przykładów, wiem też co sam ująłem w dyskusji, że kolega @darek.jacek nie należy do tych obdarowywanych przez innych userów " pomogami".
    Tu chodzi tylko i wyłącznie o opinie i uwagi dot działu zabezpieczeń stacjonarnych.

ps. niemniej określenie " filantropia z cudzej kieszeni" trafne.
    darek.jacek
    Poziom 13  
    Zawołany chcę wrzucić swoje trzy grosze.
    Jako elektryk z ogromnym doświadczeniem chciałem pomóc w dziale elektryki. Przeglądając najświeższe tematy mogłem poczytać tylko "sam tego nie zrobisz", "wezwij elektryka", "tani elektryk to nie elektryk, prawdziwy wystawia faktury" i tym podobne teksty pochodzące najczęściej od funkcyjnych.
    Moja pomoc poszła więc na pw bo po co wołać elektryka do wymiany żarówki. Jeżeli oceniam, że kompletny laik po odpowiednich wskazówkach bezpiecznie wykona zadanie to sam piszę do niego. Nie robię tego publicznie bo zaraz zostałbym zjechany jak szmata.
    Dzisiaj założyłem temat odnośnie pieca do sauny. Akurat wyjąłem aby oczyścić ze rdzy i zrobić niewielki przegląd. Temat założyłem aby sprawdzić odpowiedzi:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3504288.html
    Oczywiście z piecem jest wszystko ok ale któregoś dnia szukałem dla innego klienta tematu i trafiłem na to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1521884.html
    Gość zjechany jak śmieć, ma wezwać elektryka bo on sie nie zna.
    Na forum da się wyczuć, że osoby posiadające własną działalność niechętnie pomagają bojąc się o swój kawałek chleba. Ja się nie boję ale to pewnie dlatego, że roboty mam zapewnione dla siebie i swoich ludzi na pięć lat do przodu i nie zamierzam zamykać firmy po tym czasie.
    Opcja "pomógł" jest tutaj przez jednych nadużywana a przez innych ignorowana.
    Jak w temacie ślizgającego się sprzęgła to niestety niezbyt chętnie "majętni wiedzy" chcieli się nią podzielić. Ale gdyby padł mi termostat w 1.9tdi to odpowiedzi byłoby multum bo temat oklepany jak świnie na ubojni. Po prostu nóż widelec frajer przyjedzie do kogoś z was na warsztat zrobić to sprzęgło. Otóż nie. Sam to rozbiore i tyle.
    Do moderacji nie mam pretensji jednak dzisiaj zauważyłem jej nadużycie, które zignorowałem bo to walka mrówki z koniem.
    I jestem 100% pewien, że gdybym zaczął publicznie pomagać w dziale elektryki, podważając zdanie ludzi o nickach( pozwoliłem sobie usunąć- suworow) i podobnych to szybko bym został usunięty. Z nimi nie wolno się kłócić, trzeba wezwać elektryka do przykrecenia gniazdka w kuchni i potem zrobić odbiór z protokołem.
    suworow
    Z kolegi wypowiedzi usunąłem podany nick. Mam też prośbę nie rozmawiajmy o dziale " elektrycznym" Rozumiem że czasami w tym ciężko się połapać bo z działu do działu wiedzie pewne "tajemne przejście" w postaci subforum " automatyka domów" przynależne do działu elektrycznego, ale też podwieszone ale dziale zabezpieczeń. Niemniej dział zabezpieczeń to zupełnie oddzielny byt z własną tematyką, moderacją czy zasadami. Koledzy elektrycy nie dyskutują u siebie na temat działu zabezpieczeń, ani tym bardziej nie mówią mi ja mam moderować powierzony mi dział i ja nie czuję się upoważnionym by im udzielać jakichkolwiek wskazówek. Porzućmy ten temat. Tu rozmawiamy o dziale zabezpieczeń. Proszę to uszanować. Jak ma kolega jakieś uwagi dotyczące tego działu, jego moderacji to chętnie wysłucham.

darek.jacek napisał:
    Jeżeli oceniam, że kompletny laik po odpowiednich wskazówkach bezpiecznie wykona zadanie to sam piszę do niego. Nie robię tego publicznie bo zaraz zostałbym zjechany jak szmata.

Niestety nie jest to działanie zgodne z ideą forum i w dziale zabezpieczeń , jak i na całym forum nie jest to dobrze widziane
    .
    darek.jacek napisał:
    Na forum da się wyczuć, że osoby posiadające własną działalność niechętnie pomagają bojąc się o swój kawałek chleba

Podejrzewam że spora część osób udzielających porad w dziale zabezpieczeń działa na własną rękę. I co jakoś pomagają. Nie jestem natomiast zwolennikiem pomagania totalnym laikom i złotym rączkom wykonującym prace u kogoś na zlecenie. Co zresztą ująłem w zasadach działu.
    darek.jacek napisał:
    Opcja "pomógł" jest tutaj przez jednych nadużywana a przez innych ignorowana.

Wiem że nie każdy pamięta aby w odpowiedni sposób podziękować za udzieloną pomoc. Niemniej ludzie jakoś te " pomogi" otrzymują. Jak kolega pośledzi sobie statystyki to zobaczy to zauważy że średnio jest to jeden pomógł na 10 -20 wypowiedzi. Chociaż są też tacy jak mój kolega moderator z działu Marek J., którzy mają te statystyki znacznie lepsze.... Kolega więc albo słabo pomaga, albo trafia na wyjątkowych niewdzięczników. Druga sprawa to jak kolega sam się miał okazję zorientować, moderatorzy mogą "pomogi" usuwać, ale też mogą je dawać. Zrobiłem tak chociażby dzisiaj w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3504245.html Moderatorzy jednak sami wszystkiego nie są w stanie wyłowić. Jeżeli kolega uważa ze jego wypowiedź była pomocna, wystarczy to zgłosić.
    darek.jacek napisał:
    Do moderacji nie mam pretensji jednak dzisiaj zauważyłem jej nadużycie, które zignorowałem bo to walka mrówki z koniem.

Jeżeli to miało miejsce w dziale zabezpieczeń, czy np dotyczy moich działań to proszę bardzo możemy o tym porozmawiać. Jeżeli nie dotyczy tego działu to tak jak pisałem i prosiłem wcześniej, nie ruszajmy tego tematu, tak jak i innych nie dotyczących tego działu.
    darek.jacek napisał:
    Zawołany chcę wrzucić swoje trzy grosze.

I bardzo dobrze. Dziękuję za zabranie głosu.
    adjan_ek
    Poziom 14  
    Mój ulubiony dział. Często zaglądam. Wymaga minimum wiedzy w danym temacie i jest tak chyba na całym forum. No ale to przecież logiczne. Jedyny mały mankament według mnie to podawanie cen czy rabatów na sprzęt. Instalatorzy wiedzą o co mi chodzi.Wiadomo, że to może być temat rzeka. Znajdą się przeciwnicy jak i zwolennicy. Chociaż ciekaw jestem kto myśli podobnie jak ja :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    darek.jacek
    Poziom 13  
    norbert.s. napisał:
    Widać to doświadczenie

Gdybyś przeczytał moje wypociny do końca i ZE ZROZUMIENIEM to byś nawet tego komentarza nie napisał.
    sharp
    Poziom 41  
    Piszcie panowie alarmowy. ..,
    ...i bramowcy...,
    ...domofonowcy (domofoniarze?)...,
    ...oeratorzy kamer ;-)...

To dla Was powstał ten temat. Piszcie, co się Wam podoba, a co nie w sekcji. Co chcielibyście zmienić, co wprowadzić, a co może zlikwidować. Może Wasze uwagi zostaną kiedyś wzięte pod uwagę.

:lol: :lol:
    sosarek

Poziom 43  
    Może na górze każdego z działów dodatkowo instrukcje/oprogramowanie/firmware - wszystko zebrane w jednym miejscu, pewnie każdy czegoś czasem szuka a wertowanie wielu tematów lub czeluści internetu nie zawsze przynosi skutki, przykładowo tu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3504499.html
    Towar dawno wycofany, na oficjalnych stronach brak dokumentacji, udało się ją wyciągnąć od Dystrybutora - który nie zawsze pomoże(popołudnie/weekend) itp.
    Chris_W

Poziom 37  
    sharp napisał:
    Piszcie panowie alarmowy. ..,
    ...i bramowcy...,
    ...domofonowcy (domofoniarze?)...,
    ...oeratorzy kamer ;-)...

To dla Was powstał ten temat. Piszcie, co się Wam podoba, a co nie w sekcji. Co chcielibyście zmienić, co wprowadzić, a co może zlikwidować. Może Wasze uwagi zostaną kiedyś wzięte pod uwagę.

:lol: :lol:

Tu jest moderacja w porządku (nawet zakomplementuję, że zna się na żartach), nie widzę żadnych powodów do narzekań.
    U elektryków większa psychoza, śni mi sie po nocach, że na forum napisałem o podaniu fazy na żółto zielony :D
    sosarek

Poziom 43  
    Chris_W napisał:
    Tu jest moderacja w porządku (nawet zakomplementuję, że zna się na żartach), nie widzę żadnych powodów do narzekań.

Potwierdzam, nawet czasami zadzwoni i zapyta co zrobić by dostać się do Galaxy ;) Albo tak pogadać jak jest o czym ;) Pozdrawiam Arku :)
    sharp
    Poziom 41  
    Chris_W napisał:
    U elektryków większa psychoza, śni mi sie po nocach, że na forum napisałem o podaniu fazy na żółto zielony :D
    Plizz... :-|
    suworow napisał:
    Tu rozmawiamy o dziale zabezpieczeń
    sosarek napisał:
    instrukcje/oprogramowanie/firmware - wszystko zebrane w jednym miejscu, pewnie każdy czegoś czasem szuka a wertowanie wielu tematów lub czeluści internetu nie zawsze przynosi skutki, przykładowo tu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3504499.html
    Jest dział z dokumentacjami https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum470.html czy nie lepiej będzie umieszczać w nim wszelkiego rodzaju dokumentacje i softy, a w odpowiedziach linkować tylko posty (BTW: może by te wszystkie pojedyncze posty z Cyfralami z tego działu scalić z tematem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3407490.html ).
    sosarek napisał:
    zadzwoni i zapyta co zrobić by dostać się do Galaxy
    Dostałeś tą flaszkę w końcu? :lol:

Miałbym tu dużo propozycji i uwag zarówno, co do poziomu, merytorycznej zawartości jak i prowadzenia działu, ale jako były funkcyjny mógłbym być nieobiektywny, więc nie będę pisał nic :-/
    sosarek

Poziom 43  
    sharp napisał:
    Dostałeś tą flaszkę w końcu? :lol:

Wiesz że o niej zupełnie zapomniałem? :) Dzięki za przypomnienie :) Widać kto uważnie czyta posty i zapamiętuje choć coś z nich ;) Pamiętasz sylwestra jakiś czas temu? ;)
    sharp napisał:

Ogranicza się do domofonów praktycznie, chodziło mi o rozszerzenie tego - każdy instrukcje nawet do egzotycznych sprzętów umieszcza w postach, niektóre FW do np.DVR też są dostępne tylko chwilę na stronie producenta/Dystrybutora - fajnie byłoby zebrać to w jednym miejscu i tyle.
    sharp napisał:
    Miałbym tu dużo propozycji i uwag zarówno, co do poziomu, merytorycznej zawartości jak i prowadzenia działu, ale jako były funkcyjny mógłbym być nieobiektywny,
    sharp napisał:
    Miałbym tu dużo propozycji i uwag zarówno, co do poziomu, merytorycznej zawartości jak i prowadzenia działu, ale jako były funkcyjny mógłbym być nieobiektywny

Z tego co pamiętam byłeś Modem przez jakiś czas, co do poziomu - nie wypowiadam się, ale mimo wszystko uważasz że jest niejednokrotnie wyższy niż w innych Działach Forum, to że pojawiają się pytania o sposób podłączenia czujnika lub sygnalizatora - które są wyjaśnione w instrukcji - Co Ci Marku mam napisać? Łatwiej założyć temat na Elc i zapytać niz wpisać sobie w google lub spojrzeć do instrukcji - bo zawsze znajdzie się Jeleń który zrobi to za mnie?
    darek.jacek
    Poziom 13  
    Co do wyszukiwań na google i dostęp do elektrody to zapraszam na różne grupy na facebooku, mechanicy, elektrycy, serwisanci, glazurnicy. Tam to dopiero rakowisko. Na grupie hydrauliki gość wrzuca zdjęcie zaworu i pyta o jego rozmiar...
    sosarek

Poziom 43  
    darek.jacek napisał:
    zapraszam na różne grupy na facebooku, mechanicy, elektrycy, serwisanci, glazurnicy. Tam to dopiero rakowisko. Na grupie hydrauliki gość wrzuca zdjęcie zaworu i pyta o jego rozmiar...

Nie będę komentował, zastanawia mnie tylko co Ty wnosisz do tego działu nie udzielając się w nim ani w żadnym innym nie udzielając rzeczowych odpowiedzi jako
    darek.jacek napisał:
    Jako elektryk z ogromnym doświadczeniem
    darek.jacek
    Poziom 13  
    sosarek napisał:
    zastanawia mnie tylko co Ty wnosisz do tego działu nie udzielając się w nim ani w żadnym innym nie udzielając rzeczowych odpowiedzi

To niech się kolega nie zastanawia tylko czeka na to co wniosę.
    Tacy jak kolega to sąsiada zgłoszą do skarbówki bo sąsiad w domu siedzi i na wszystko go stać a ja robić muszę.
    sosarek

Poziom 43  
    darek.jacek napisał:
    To niech się kolega nie zastanawia tylko czeka na to co wniosę.

Czyli nadal nic.
    darek.jacek napisał:
    Tacy jak kolega to sąsiada zgłoszą do skarbówki bo sąsiad w domu siedzi i na wszystko go stać a ja robić muszę.

Dzięki, gdybyś wiedział że w tygodniu czasem i po 100h trzeba robić, albo inaczej - wiedział co to własna działalność i ile czasu trzeba poświęcić by cokolwiek zarobić miałbyś trochę więcej wstrzemięźliwości z osądami.
    Pisząc
    darek.jacek napisał:

obrażasz WSZYSTKICH na Forum - bo każdy pracuje i udziela się tu dobrowolnie - nie widzę więc potrzeby pisania z osobą która nie potrafi sobie tego uzmysłowić.
    sharp
    Poziom 41  
    sosarek napisał:
    Ogranicza się do domofonów praktycznie, chodziło mi o rozszerzenie tego...CIACH fajnie byłoby zebrać to w jednym miejscu i tyle.
    Nie tylko są tam domofony, alarmy też tam są: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1048995.html nie widzę problemu, aby stworzyć i podwiesić temat z bramami, czy czymkolwiek innym. Sam mógłbyś to zrobić (chociaż mod ma łatwiej i nie płaci za ogłoszenie :cunning: )
    sosarek napisał:
    Wiesz że o niej zupełnie zapomniałem?
    Nigdy nie zapominam o nie swoich flaszkach. Niektórzy zwią mnie Dżinnem - podobno zjawiam się, gdy ktokolwiek odkręca butelkę. Ale ja przecież nie piję :roll:
    sosarek napisał:
    Pamiętasz sylwestra jakiś czas temu? ;)
    No, ba...
    sosarek napisał:
    to że pojawiają się pytania o sposób podłączenia czujnika lub sygnalizatora - które są wyjaśnione w instrukcji
    Wiesz, to jest trywialne dla nas, którzy mamy tysiące tego typu podłączeń za sobą. Dla kogoś, kto ma po raz pierwszy do czynienia z tym - może być problem. Dla takich osób ja z kolei nie widzę problemu, aby podpowiedzieć, to tylko chwila. Ale i tak tylko podpowiadam, nie rysuję bezpośrednio. Za to cwaniaków, którzy kupują zestaw na Allegro, nie znają się a chcą to komuś sprzedać jako "super hiper profi security system fucking my ass" z kilkukrotnym przebiciem i liczą, że ktoś z Forum mu to pomoże podłączyć - sorry, wypierdalam w kosmos. Taki ktoś ode mnie nic nie dostanie: a wyczuć takich jest łatwo.
    :arrow: darek.jacek Idź sobie stąd. Przykleiłeś się do tego działu jak g...o do okrętu, włazisz tu, puszczasz bąki a pożytku z Twoich wypowiedzi nie ma. Produkuj się w elektryce, skoro jesteś taki w tej branży dobry...

sosarek napisał:
    Co Ci Marku mam napisać?

Link
    Impreza padła...
    suworow
    sharp napisał:
    Może Wasze uwagi zostaną kiedyś wzięte pod uwagę.

No akurat Twój wniosek dot. likwidacji działu dla początkujących został uwzględniony :)
    adjan_ek napisał:
    Jedyny mały mankament według mnie to podawanie cen czy rabatów na sprzęt. Instalatorzy wiedzą o co mi chodzi.Wiadomo, że to może być temat rzeka. Znajdą się przeciwnicy jak i zwolennicy. Chociaż ciekaw jestem kto myśli podobnie jak ja :)

Podejrzewam, że większość z nas myśli podobnie. Ale trudno znowu tego zabronić. Powiem tak, wiele zależy od was. Przecież zawsze możecie zwrócić " gorliwemu" uwagę na pw ;)
    sosarek napisał:
    Wiesz że o niej zupełnie zapomniałem? :) Dzięki za przypomnienie :)
    Dobra, dobra ja się wywiązałem. Bilans jest na zero! Oddałem tę flaszkę do dyspozycji gulsonowi na zlocie. Dlaczego Ty wisiałeś flaszkę gulsonowi przemilczę ;) ( ostatecznie mogę przypomnieć na pw ) A za pomoc dziękuję. Była nieoceniona
    sharp napisał:
    Jest dział z dokumentacjami https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum470.html czy nie lepiej będzie umieszczać w nim wszelkiego rodzaju dokumentacje i softy, a w odpowiedziach linkować tylko posty

Prawda jest taka, że sił starczyło na założenie działu i kilka wpisów ( łatwo poszło) z systematyczną pracą gorzej :)
    sharp napisał:
    BTW: może by te wszystkie pojedyncze posty z Cyfralami z tego działu scalić z tematem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3407490.html ).

dobry pomysł.
    sharp napisał:
    Miałbym tu dużo propozycji i uwag zarówno, co do poziomu, merytorycznej zawartości jak i prowadzenia działu, ale jako były funkcyjny mógłbym być nieobiektywny, więc nie będę pisał nic :-/
    Człowiek żyje różnymi złudzeniami,ale na pewno nie posądzałbym Cię o obiektywizm. Co nie zmienia faktu, że jak sam wiesz jestem jestem ciekaw Twoich opinii ( nie napiszę że się z nimi liczę , bo to zaraz wykorzystasz przeciw mnie :) )
    Tak czy inaczej dawaj, jakoś to zniosę :)
    Panowie
    sosarek napisał:
    Jest dział z dokumentacjami https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum470.html

Ogranicza się do domofonów praktycznie, chodziło mi o rozszerzenie tego - każdy instrukcje nawet do egzotycznych sprzętów umieszcza w postach, niektóre FW do np.DVR też są dostępne tylko chwilę na stronie producenta/Dystrybutora - fajnie byłoby zebrać to w jednym miejscu i tyle.

A czy ja komuś zabraniam w tym dziale coś umieszczać. Prawdę powiedziawszy zakładając ten dział wykazałem się sporą naiwnością, bo liczyłem na to, że ktoś coś tam umieści..... Podobnie jak zgłosi cos do tematów ogłoszeń. Przeczytajcie co napisałem w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3416894.html
    Jak myślicie , ile było zgłoszeń.
    Panowie, sam wszystkiego nie ogarnę. Moderatorzy się zmieniają, a dział pozostaje. Jak go sobie urządzicie to w dużej mierze i wasza sprawa.
    To się trochę wyżaliłem. Teraz wasza kolej :)
    Kolego darek.jacek, niestety, ale tego typu wpisy obrażające innych użytkowników dyskusji nie powinny mieć miejsca. Z jednej strony poucza kolega moderację, że nei odnosi się z należytym szacunkiem do userów, a sam ich po prostu obraża.
    Proszę, aby to była już taka ostatnia osobista wycieczka. Ma kolega temat w którym można zaprezentować swój pomysł na forum, zaproponować jakieś rozwiązania, ewentualnie popsioczyć na moderację ( ale tylko działu zabezpieczeń) to proszę z tego korzystać. Ale nie obrażamy innych użytkowników dyskusji!!!
    sosarek

Poziom 43  
    sharp napisał:
    Nigdy nie zapominam o nie swoich flaszkach. Niektórzy zwią mnie Dżinnem - podobno zjawiam się, gdy ktokolwiek odkręca butelkę. Ale ja przecież nie piję :roll:

Dzięki za pamiętanie o innych, w takim razie przy jakiejkolwiek okazji sok litrowy masz ;)
    Właśnie - co ze spotkaniami Instalatorów na targach lub innych imprezach branżowych - chwilę mnie nie było ale można by coś zorganizować kiedyś - ale w tym temacie Arek musiałby się wypowiedzieć i ew.powołać do życia jakiś event.
    sharp napisał:
    alarmy też tam są: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1048995.html nie widzę problemu, aby stworzyć i podwiesić temat z bramami, czy czymkolwiek innym. Sam mógłbyś to zrobić (chociaż mod ma łatwiej i nie płaci za ogłoszenie :cunning: )

Wiem że są, ale wyżej podlinkowany temat - Autor nie miał pojęcia, ja jakoś po zdjęciu trafiłem na producenta i znalazłem Dystrybutora, wiem że są z alarmówką - chodzi mi o to by umieszczać takie "egzotyki" w jednym miejscu a nie w tematach co znacznie ułatwia późniejsze wyszukiwanie - a to że punkty za umieszczenie nowego tematu i instrukcji/firmware itp. - uważam że każdy poświęci ich parę by pomóc innym(może i sobie w przyszłości) i nie będą to punkty zmarnowane.
    sharp napisał:
    Dla kogoś, kto ma po raz pierwszy do czynienia z tym - może być problem. Dla takich osób ja z kolei nie widzę problemu, aby podpowiedzieć, to tylko chwila.

Pamiętasz Piaskownicę? Może Arek coś takiego spróbowałby utworzyć w Dziale?
    sharp napisał:
    :arrow: darek.jacek Idź sobie stąd.

Jestem ZA, podejrzewam że zaraz napisze do Kamila że czuje się na Forum szykanowany - ale sory, wszystko ma swoje granice - Wielce elektryk a nie wie dlaczego RCD mu wybija?
    To tak samo jakbym napisał że zdemontowałem czujnik i wyświetla mi sabotaż, i pytał dlaczego...

Dodano po 8 [minuty]:

suworow napisał:
    sosarek napisał:
    Wiesz że o niej zupełnie zapomniałem? :) Dzięki za przypomnienie :)
    Dobra, dobra ja się wywiązałem. Bilans jest na zero! Oddałem tę flaszkę do dyspozycji gulsonowi na zlocie. Dlaczego Ty wisiałeś flaszkę gulsonowi przemilczę ;) ( ostatecznie mogę przypomnieć na pw ) A za pomoc dziękuję. Była nieoceniona

Arku, fakt, wybacz, pamięć krótka i zwodnicza bywa, wiem o co chodzi, Marek podsunął trop a zupełnie zapomniałem o Kamilu ;)
    suworow napisał:
    Przeczytajcie co napisałem w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3416894.html
    Jak myślicie , ile było zgłoszeń.

Artykuł zawsze jakiś mogę spróbować napisać, wszystko rozbija się o co innego - ile osób rejestrujących się na Forum lub zakładających nowy temat ustosunkuje się do tego? Z tego co widać po postach - żadna.
    suworow napisał:
    arek.jacek napisał:

To chyba wina tego awatara kolegi sosarka. Niektórzy odnoszą mylne wrażenie, ze nie należy traktować go poważnie....

DZIĘKI, wiedzę zachowam dla siebie i nie będę pomagał nawet Tobie ;)
    suworow
    Chłopaki, nie możemy pisać wszyscy na raz. Może ustalmy jakąś hierarchię ;)
    Ledwie co zacząłem poprawiać swój post a juz pojawiły się na niego dwie odpowiedzi:)

Mod chętnie podwiesi coś jako ogłoszenie , gdy tylko ktoś inny coś napisze i zgłosi.
    @sosarku, chodziło mi tylko o to że widząc Twój nick niektórzy mogą odnieść mylne wrażenie że mają na przeciwko siebie jakiegoś małolata ( skojarzenie kreskówki- małolat) Ja któremu dane jest znać Cie nieco bliżej, wiem że tak nie jest. Tylko tyle chciałem napisać....
    sosarek

Poziom 43  
    suworow napisał:
    @sosarku, chodziło mi tylko o to że widząc Twój nick niektórzy mogą odnieść mylne wrażenie że mają na przeciwko siebie jakiegoś małolata ( skojarzenie kreskówki- małolat) Ja któremu dane jest znać Cie nieco bliżej, wiem że tak nie jest. Tylko tyle chciałem napisać....

Wiem co chciałeś napisać, nie obrażam się, wygląda głupkowato ale w jakiś sposób utożsamiam się z Ta postacią(może stary jestem) - nie zmienia to faktu że staram się pomóc na ile to możliwe.
    sharp
    Poziom 41  
    suworow napisał:
    No akurat Twój wniosek dot. likwidacji działu dla początkujących został uwzględniony
    Nie mój tylko Norberta. Moje odkładasz ad calendas graecas.
    suworow napisał:
    Człowiek żyje różnymi złudzeniami,ale na pewno nie posądzałbym Cię o obiektywizm
    Sam więc widzisz...
    suworow napisał:
    sosarek napisał:
    Marek
    ???????????
    Niech mnie ktoś przytuli :cry:
    suworow
    sharp napisał:
    suworow napisał:
    No akurat Twój wniosek dot. likwidacji działu dla początkujących został uwzględniony
    Nie mój tylko Norberta.

Jasne a ty byłeś za jej utrzymaniem :)

Zresztą pisz co chcesz, i tak nie potrafię się na Ciebie pogniewać....

sosarek napisał:
    Marek

???????????

sosarek napisał:
    nie zmienia to faktu że staram się pomóc na ile to możliwe.

To fakt. Tu liczby mówią same z siebie.
    I raczej trudno zarzucić Ci że jesteś pupilem moderacji, choć ta, trzeba przyznać zwykła poświęcać sporo uwagi Twojej osobie ;)
    Ale nie zauważyłem abyś się na to zbytnio uskarżał i obnosił z krzywdami.
    To co z tymi uwagami dotyczącymi działu ?
    sosarek

Poziom 43  
    suworow napisał:
    sosarek napisał:
    Marek
    ???????????

Sharp ma inaczej na imię? Wybacz, może po tamtym sylwestrze mi umknęło ale jakoś nie protestuje.
    suworow napisał:
    To fakt. Tu liczby mówią same z siebie.
    I raczej trudno zarzucić Ci że jesteś pupilem moderacji, choć ta, trzeba przyznać zwykła poświęcać sporo uwagi Twojej osobie ;)

Dzięki, myślałem że staram się pisać rzeczowo i na temat a teraz dowiaduje się że mam jakieś chody i dlatego moje posty nie lądują w Koszu...
    Owszem, czasem jestem zbyt pewny siebie itp. ale nie wynika to z samouwielbienia dla mej osoby i przekonaniu o mej nieskończonej wiedzy(zaraz sam będę miał pytanie odnośnie rozpoznania sprzętu i założę wątek) tylko z chwili, tym bardziej jak emocje biorą górę i człowiek gryzie się w język by nic głupiego nie napisać.
    sharp
    Poziom 41  
    suworow napisał:
    Jasne a ty byłeś za jej utrzymaniem
    Na początku mi to zwisało. Ale że nikt nie moderował właściwie działu (i tu jest do Was przytyk) to banalne posty zostawały w dziale dla bardziej zaawansowanych i zrobiło się bezhołowie. I wtedy oczywiście -byłem za tym, żeby zlikwidować, bo innego sposobu na uporządkowanie tego śmietnika nie było.
    suworow
    sosarek napisał:
    na temat a teraz dowiaduje się że mam jakieś chody i dlatego moje posty nie lądują w Koszu...

Jasne, Żeby wpisać się Tobie do "sztambucha" to trzeba ustawić się w kolejce..... tylu moderatorów chce abys od nich miał jakiś pamiątkowy wpis ;) Czytaj ze zrozumieniem!!!!

Może nie jesteś faworytem moderatorów ale normalni userzy tochyba Ciebie lubią:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3505183.html

sharp napisał:
    I wtedy oczywiście -byłem za tym, żeby zlikwidować, bo innego sposobu na uporządkowanie tego śmietnika nie było.

rasowy polityk :)
    darek.jacek
    Poziom 13  
    sosarek napisał:
    gdybyś wiedział że w tygodniu czasem i po 100h trzeba robić, albo inaczej - wiedział co to własna działalność i ile czasu trzeba poświęcić by cokolwiek zarobić miałbyś trochę więcej wstrzemięźliwości z osądami.

Patrząc na kolegi aktywność to kolega chyba zarejestrowanym jest w urzędzie pracy.
    sosarek napisał:
    Wielce elektryk a nie wie dlaczego RCD mu wybija?
    To tak samo jakbym napisał że zdemontowałem czujnik i wyświetla mi sabotaż, i pytał dlaczego...

Kolejny, który nie czyta do końca lub czyta, jednak pod koniec tekstu zapomina co było przed chwilą. Przeczytaj raz jeszcze moje wypociny w tym temacie na początku to się dowiesz skąd temat.