Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Whirlpool ADG 6999 FD - nie wypompowała wody wyświetliło błąd F8, E1

brazil 30 Sep 2018 16:46 2250 6
 • #1
  brazil
  Level 10  
  Witam serdecznie,  Mam prośbę o pomoc w opisanej poniżej kwestii.
  Zmywarka po zakończonym cyklu zmywania nie wypompowała wody. Wyświetliło się błąd F8, E1. Wyczyściłem filtry. Jak i również dotarłem do węża spustowego, był drożny. W celu sprawdzenia czy będzie ok-ej włączyłem program "Wstępne" (czas programu 16 min). Program przeszedł prawidłowo, pobranie wody, wypompowanie bez żadnego problemu. Radość była jednak przedwczesna. Wcześniej zdemontowałem blachę która znajduję się pod spodem zmywarki (poziomo na samym spodzie).

  Musiałem z powrotem położyć zmywarkę żeby zamontować blachę. Po tej operacji zmywarka zaczęła "wariować". Po uruchomieniu programu "Wstępne" na wyświetlaczu czas trwania programu to teraz 23 min. Po czym program kończy się 8 min przed czasem i wyświetla się ponownie F8, E1. Woda pozostaje w zmywarce. Gdy chcę odpompować wodę (przycisk anul/wył) to czas 1 min uruchamia się lecz woda nie zostaje odpompowana (zmywarka milczy) lecz sygnał dźwiękowy na koniec jest edytowany.

  Czy bok na którą kładziemy zmywarkę ma znaczenie i czy raczej powinien to być tył zmywarki? Wiem na pewno iż nie można kłaść zmywarki na przedniej części (elektronika). Czy jest możliwość zresetowania wszystkich ustawień np. coś na zasadzie twardego resetu. Mam nadzieję iż dość czytelnie opisałem problem.
  Pzdr.
 • #3
  Piotr2608

  Level 40  
  Mała ściągawka.

  Zmywarka Whirlpool ADG 6999 FD - nie wypompowała wody wyświetliło błąd F8, E1
 • #4
  brazil
  Level 10  
  Sprawdziłem wszystkie połączenia, kostki, ciągłość połączeń i nie natrafiłem na nic niepokojącego...
 • #6
  Ulaulaula
  Level 1  
  Witam
  Mam bardzo podobną sytuację z moją zmywarką.
  Czy udało się Panu naprawić?
  Pozdrawiam
 • #7
  brazil
  Level 10  
  Witam,

  Hmm, zmywarka działa, lecz tak do końca na 100% procent to nie wiem co było przyczyną. Ponieważ wymieniłem czujnik OWI oraz również rozebrałem element odpływowy pod zmywarka. Okazało się iż jest zablokowana plastikowa "zębatka" która transportuje wodę, przez kawałek szkła (jakiś czas temu ukrychneła się lampka od wina, myślałem iż całe szkło usunąłem). Także po wymianie czujnika OWi i usunięciu szkła zaczęła działać. Pzdr

  Dodano po 2 [minuty]:

  Bardziej bym stawiał na przyczynę - szkło