Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Amica ZIM 429 - łopatki myjące wolno się obracają

ePeter1234 30 Sep 2018 18:59 1479 6
 • #1
  ePeter1234
  Level 18  
  Witam.

  Mam problem ze zmywarką Amica ZIM 429. Od dłuższego czasu zmywarka niedomywa naczyń. Uruchomiłem ją z otwartymi drzwiami i zauważyłem, że górna łopatka obraca się wolno, a dolna stoi w miejscu. Strumień wody z dysz jak i z łopatek jest jak na moje oko za słaby, żeby rozpędzić łopatki. Rozkręciłem całą zmywarkę. Optycznie wszystko wygląda w porządku. Nie widzę zabrudzeń, kamienia itp. Sprawdziłem hydrostat dmuchając w rurkę. Słychać było klikanie. Zasobnik soli był pełen wody. Wylałem całość i wygląda na czysty (taka pomarańczowa gąbka?), zastanawiam się co mogę jeszcze sprawdzić?

  Bardzo prosze o pomoc:)

  Pozdrawiam
  Piotr
 • #3
  ePeter1234
  Level 18  
  Zmywarka Amica ZIM 429 - łopatki myjące wolno się obracają
  Cześć.

  Dziękuję za odpowiedź. U mnie ta dysza wygląda tak jak na zdjęciu obok. Wygląda na to, że na pewno jest do wymiany. Zastanawiam się czy to będzie wszystko :) Zastanawiałem się czy czasem to nie kondensator rozruchowy przy silniku, ale skoro silnik się kręci to chyba nie ma co go wymieniać :)

  Składam zmywarkę do kupy i uruchomię program z tylko ramieniem na dole. To powinno dać mi informację czy to jest ta usterka.Dam znać jak zrobię test.
 • #4
  Borutka
  Level 29  
  Może być nieszczelnie tam gdzie rura zespołu śmigła wchodzi w ścianę komory zmywania. Jeżeli tak jest od dłuższego czasu, to na ścianie będzie zaciek.
 • #5
  ePeter1234
  Level 18  
  W komorze zmywania jak zdjąłem plastiki to pod tym gdzie wchodzi rurka od górnego kosza jest widoczny zaciek. Taki osad jasny :)
 • #6
  ePeter1234
  Level 18  
  Wymieniłem ten element. Złożyłem zmywarkę bez przykręcania bocznych ścian, żeby w razie czego nie rozkręcać za dużo... Włączyłem program wstępny 10 min. Przy otwartych drzwiach zauważyłem, że górne ramie sie obraca o wiele lepiej niż poprzednio. Można powiedzieć że usterka w górnym ramieniu została usunięta. Natomiast dolne ramie tak jak poprzednio się nie obraca. Lekko z niego leci woda. Pomyślałem ,że włączę ten sam program tylko z dolnym ramieniem. Nie zauważyłem różnicy. Górne ramie jak się obracało to nadal się obraca, a dolne tak samo jak poprzednio stoi w miejscu i lekko z niego leci woda. Zastanawiam się czy czasem rozdzielacz nie uległ uszkodzeniu. Jak myślicie drodzy koledzy?
  Pozdrawiam
  Piotr
  Zmywarka Amica ZIM 429 - łopatki myjące wolno się obracają

  Edit:
  Rozebrałem jeszcze raz zmywarkę. Sprawdziłem ten zawór. Okazało się, że był zablokowany. Przeczyściłem go i teraz obraca się bez problemu. Muszę jutro sprawdzić jeszcze silnik, który nim steruje czy nie jest uszkodzony.
 • #7
  ePeter1234
  Level 18  
  Silnik okazał się być sprawny. Poskładałem zmywarkę i wygląda na to, że działa poprawnie. Wymiana elementu z uszczelką oraz odblokowanie zaworu kierującego strumień wody. Zamykam temat.