Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz i tv a głośniki -

30 Wrz 2018 19:50 129 1
 • Poziom 4  
  Witam, dręczy mnie jeden problem który jest dość niespotykany.
  Mam tv Panasonic plazmę i ps3. Głośniki Quadral ac3150. Przedtem wzmacniacz Onkyo 8420. Obecnie mam Pioneer A-616 (Onkyo nie dorównuje do pięt). Podłączenie to: PS3 za pomocą HDMI do tv. Z racji braku sterowania vol mam podłączone wyjście słuchawkowe do wzmacniacza i stamtąd na głośniki. Dzięki temu głośność mogę ustawić pilotem do tv. Działa bez problemu. Problem jaki występował w poprzednim wzmacniaczu i niekiedy objawia się w tym teraz jest dziwny. Obstawiam coś z tv, ale jak podłącze np telefon kablem jack do wzmacniacza bezpośrednio (gdy taka sytuacja nastąpi) to też gra tak samo jak opiszę poniżej.

  Otóż zdarza się, że grając na ps3 czy oglądając tv - gra tylko jeden głośnik by po 5 minutach wszystko wróciło do normy. Jednak najczęściej to jednak 1-2 godziny lub po kręceniu gałką (jakąkolwiek, sic!) na wzmacniaczu lub wyłączeniem tv lub ps3. Tzn drugi kanał też gra, ale bardzo cicho. Tak jakby jeden głośnik grał na 100% a drugi na 40%. Niestety jest to wyczuwalne i dość okropne.

  Raczej wiem, że zdalnie nie da się tego sprawdzić, ale gdzie można szukać przyczyny? Może jest jakieś urządzenie które możemy wstawić między tv/telefon a wzmacniacz i problem zniknie?
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 32  
  Ja bym zaczął od sprawdzenia przekaźników załączających głośniki oraz czy usterka występuje na każdym wejściu sygnału