Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ARDO FDP24A-1 - sprężarka pracuje cały czas, oblodzenie.

NeOn93 30 Wrz 2018 20:50 384 0
 • #1
  NeOn93
  Poziom 7  
  Witam.

  Mam problem z lodówką ARDO FDP24A-1. Lodówka pracuje cały czas, obecnie jest ustawiona na pozycji termostatu (4). Tylna ścianka jest cała oszroniona, nie jest to lód tylko grubsza warstwa śniegu, szronu. Temperatura w lodówce to około 7°C albo 8°C. Gdy zmieniłem ustawienie termostatu na 2 wtedy sprężarka przestała pracować, po ponownym ustawieniu na 4 albo 5 nie uruchomiła się lodówka.

  Wtedy pomyślałem, że to coś od termostatu w lodówce było już z 13°C na termometrze, który włożyłem do lodówki. Rozebrałem obudowę termostatu i mocniej w niego popukałem i nagle lodówka się włączyła, ale w tym czasie tylna ścianka już prawie nie była pokryty szronem (roztapiało się). Po tym jak już lodówka się uruchomiła chodzi cały czas i jest ustawiona na 4.

  Wkładałem latarkę do lodówki i światło nie wychodzi przez uszczelki drzwi, dociskają mocno. Sprężarka jest gorąca, a radiator z tyłu tylko delikatnie ciepły, ale prawie wcale. Co może być przyczyną? Czy będzie to tylko termostat do wymiany? Sporo się naczytałem, że wymiana termostatu nie zawsze pomaga i może być coś z czynnikiem.