Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F555L - Matryca -pionowa linia białych pikseli

30 Wrz 2018 21:25 261 5
  • Poziom 5  
    Witam. Mam Asusa F555L i z lewej strony pojawił się biały pasek pikseli Pionowa biała kreska, która "idzie od góry do dołu" - przez cały ekran. Wymieniłem taśmę i pomimo tego usterka nie zniknęła. Podejrzewam, że to w złączu samej matrycy jest usterka. Czy idzie coś zrobić z tym? Czy tylko wymiana matrycy wchodzi w grę. Pamiętam lata temu podobny problem w innym laptopie ( to był IBM i matryca jeszcze monochromatyczna z tego co pamiętam). Wtedy jakoś podgrzewałem matrycę w miejscu złącza i po takim dogrzaniu poprzez ściśnięcie w miejscu złącza nastąpiło "sklejenie" jej i zniknął. To w sumie wróżenie z fusów trochę. Ale to moje doświadczenie sprzed lat.

Matryca świeci mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej - choć to zdjęcie innego laptopa. Ale nawet biały pasek jest w tym samym miejscu i takich samych rozmiarów

Asus F555L - Matryca -pionowa linia białych pikseli
    .

I pytanie... Czy to rzeczywiście matryca? I czy tylko wymiana jej na sprawną wchodzi w grę?
    Proszę o pomoc i wszelkie sugestie....

• Poziom 43  
    Matryca do wymiany, korzystaj dopóki nie przeszkadza.
  • Poziom 5  
    Ok Dziękuję. Tak myślałem. Jaka dokładnie matryca była tu montowana? Bo np do F555L kosztuje ok 200 używana, ale czy nie mam innych starszych modeli Asusa - w których matryca jest ta sama ale można ją zakupić taniej?

• Poziom 43  
    Rozbierz klapę matrycy, spisz model i szukaj.
  • Poziom 5  
    OK.Dzięki za pomoc Pozdrawiam
  • Spec od monitorów
    Bez rozkręcania
    - Uzyj Aida64 ,powinna podąc typ matrycy
    - lub programik do zczytywania EDID matrycy np. Monitor Asset Manager 2.9