Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Corsair model: TX750W - jaka dioda LQA08TC600?

01 Pa 2018 09:16 330 8
  • Poziom 27  
    Corsair model: TX750W - jaka dioda LQA08TC600?
    Witam.
    Naprawiam w豉郾ie taki zasilacz i mam problem z ustaleniem typu diody
    oznaczonej kodem LQA08TC600 (Google nie zna takiego oznaczenia) ni瞠j jest M-0054.7. Z cyfr mo積a to rozumie jako 8A/600V, tylko czy to jest dioda schottky i czy w systemie aktywnego PFC musi by dioda schottky. Dioda jest w szeregu z tranzystorem Mosfet i kondensatorem g堯wnym.
  • Poziom 27  
    Dla mnie to niestety jest schottky bo s drogie, ale w innym zasilaczu znalaz貫m
    analogiczn diod oznaczon ER806 i tu wg. specyfikacji jest to 8A 600V ale nie schottky, jest r闚nie uszkodzona wi璚 i tak musz now kupi.Wydaje mi si i w lepszych zasilaczach daj schottky , s szybsze , ale na zwyk造ch tak瞠 mo瞠 by jazda. Czy s逝sznie wnioskuj?
  • Pomocny post
    Moderator
    phantom48 napisa:
    mam problem z ustaleniem typu diody oznaczonej kodem LQA08TC600 (Google nie zna takiego oznaczenia)
    Jak nie zna jak zna i jest na pierwszym miejscu :D
    Corsair model: TX750W - jaka dioda LQA08TC600?
    Edit:
    phantom48 napisa:
    Dla mnie to niestety jest schottky bo s drogie

Note to component engineers: Q-Series rectifiers employ Schottky technologies in their design and construction. Therefore, Component Engineers should plan their test setups to be similar to those for traditional Schottky test setups. (For additional details, see Application Note AN-300.)
    phantom48 napisa:
    diod oznaczon ER806
    Wyprowadzenia s takie same daj j i potestuj (poczytaj, poszukaj w innych zasilaczach). Nawet nie przypinam sobie bym takie mia kiedykolwiek uszkodzone :D
    LQA08TC...pdf Download (124.49 kB) ER806 data..eet.pdf Download (37.88 kB)
  • Poziom 27  
    Dzi瘯i za szybk odpowied , m鎩 b陰d by i wpisa貫m w google fraz z kodem ma造mi literami, zawsze tak robi i mam pdf , akurat tu nie. Tylko w specyfikacji nie jest napisane i to schottky , wi璚 po czym si poznaje takie diody.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
  • Pomocny post
    Moderator
    phantom48 napisa:
    Tylko w specyfikacji nie jest napisane i to schottky , wi璚 po czym si poznaje takie diody.
    Ju wcze郾iej Ci napisa貫m :D
    Cytat:
    Uwaga dla in篡nier闚 cz窷ci: prostowniki Q-Series wykorzystuj technologie Schottky w swoich projektach i konstrukcjach. Dlatego In篡nierowie Komponent闚 powinni zaplanowa swoje ustawienia testowe tak, aby by造 podobne do ustawie tradycyjnych test闚 Schottky'ego.

(Aby uzyska dodatkowe informacje, patrz Nota aplikacyjna AN-300.)
  • Poziom 27  
    Wyszuka貫m i to w lokalnym sklepie Wekton diod o bardzo zbli穎nych parametrach
    HFA08TB60 czyli 8A, 600V, i 18ns orygina ma 15ns. Po zamontowaniu zasilacz dzia豉, jeszcze by uszkodzony tranzystor przed diod mosfet 20A w du瞠j obudowie , z braku innego da貫m 18A TO 220. Zasilacz w陰cza si ale dopiero po obci捫eniu 瘸r闚kami 40W 12V ga喚zi 5V oraz 12V . Przy obci捫eniu tylko jednej w陰cza si na oko這 sekund i nast瘼nie 瘸r闚ka przygasa i zaczyna 鈍ieci 500W halogen przez kt鏎y zasilacz jest zasilany z sieci. Tu bezpiecznik ma 12A i prze篡 zwarcie na mosfecie , natomiast bezpieczniki domowe wyskakiwa造 (mam 10A)
    Nie pr鏏owa貫m na razie w陰cza zasilacza bez halogenu w szeregu, czy po w豉czeniu bez obci捫enia nic si mu nie stanie? Pierwszy raz si spotykam z sytuacj i zasilacz bez obci捫enia ga喚zi 5 i 12V nie za陰cza si i pali si 瘸r闚ka przez kt鏎 jest pod陰czony.
  • Poziom 27  
    Wykona貫m pr鏏 w陰czaj帷 zasilacz tylko z podpi皻ym dyskiem i wszystko OK. wi璚 ju go z這篡貫m i pod陰czy貫m pod p造t PC. Komputer dzia豉, napi璚ia poprawne wi璚 mo積a by uzna napraw za wykonan.