Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 - kluczyk otwiera tylko drzwi kierowcy

01 Paź 2018 09:47 345 3
 • Poziom 31  
  Witam, problem wygląda następująco: przekręcamy kluczyk w drzwiach kierowcy, otwierają się tylko one, drugie drzwi i bagażnik zamknięte, po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon słychać siłowniki i otwierają się drzwi pasażera oraz bagażnik i wszystko działa dopóki nie zamknie się drzwi kluczykiem, żeby nie było zbyt łatwo dzieje się tak np. przez jakiś czas, ni z tego ni z owego, przekręcenie kluczyka w drzwiach kierowcy otwiera wszystkie drzwi. Siłowniki raczej sprawne, przycisk antynapad na konsoli za każdym razem zamyka i otwiera.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Wygląda na to, że sygnał otwarcia drzwi kierowcy nie dociera do sterownika zamka centralnego. Powodem może być uszkodzenie mikrowyłącznika w zamku , albo bardziej prawdopodobne, ułamanie się przewodu w przelotce do drzwi co powoduje czasowe działanie i nie działanie.
 • Poziom 31  
  Chyba na zamku trzeba będzie się skupić, z tym że jest on chyba nierozbieralny, przewody wstępnie wykluczam bo bez otwierania drzwi, samo otwórz-zamknij działa kilka razy a następnym razem otwiera tylko drzwi kierowcy, ale wiadomo już od czego zacząć.
 • Poziom 26  
  Ja bym najpierw jednak sprawdził kable w przelotce. Mi w XSARZE taki numer się dział z klapą bagażnika, raz odblokowywało zamek, potem nie, pomimo trzymania cały czas klapy zamkniętej. Ułamany przewód tak sobie dotyka lub nie drugiego końca.