Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NetiaSpot i modem E1752 czy to opłacalne

01 Paź 2018 10:45 381 9
  • Poziom 37  
    Witam
    Mam okazję kupić za 50zł Netiaspota i chciałbym go zmusić do pracy z E1752 z siecią aero2.

Czy ktoś może przerabiał temat? Może lepiej w tej cenie zainwestować w inny sprzęt (ruter). Docelowo chciałbym też pod niego podłączyć starą drukarkę laserową lexmark e330.
  • BotlandBotland
  • Specjalista Sieci, Internet
    Żartujesz ? Po pierwsze Netiaspot jest własnością operatora, po drugie E1752 nie obsługuje UMTS900( to pasmo działa na E1752C). No a na koniec jak chcesz zmusić NS do obsługi tego modemu. Za 50 zł to można sobie kupić mobilny routerek MiFi z LTE a nawet stacjonarny router z 3G i UMTS900.
  • BotlandBotland
  • Poziom 37  
    Mam E1752 tak opisany na obudowie i działa mi z aero bez problemowo.
    Netiaspot jest dostępny bezproblemowo na portalach aukcyjnych i na giełdach więc w czym problem?

Chcę używać aero jako internetu stacjonarnego z pakietem i chcę osiągnąć pełną dostępną prędkość. Satysfakcjonuje mnie cokolwiek mającego 3/4G i wyjście ethernet.
    Co polecasz?
    Nie masz problemu to kup i korzystaj. To ze coś jest na portalach aukcyjnych nie oznacza że ktoś sprzedaje własny router, Netiaspot był na użyczenie i pozostaje własnością operatora. Działał z modemami MF100 i E173u-2 a czy z innymi to nie wiem. To wszystko podobnie jak E1752 zabytki. Jaki to ma być pakiet z aero2 i za ile? Ogólnie to dlaczego akurat ten operator. Stacjonarny router 3G np. B683 https://allegro.pl/router-huawei-b683-wifi-antena-t-mobile-i7584218805.html jak coś z LTE to E5180As-22 z jednym LAN https://allegro.pl/router-huawei-lte-cube-e5180-i7591277146.html lub B315 za około 170 zł z Gigabitowym switchem 4xLAN.
    Netiaspot był również dawany na własność i można tam wrzucić OpenWrt, ale po co? To działa beznadziejnie i szkoda czasu. Zobacz sobie Nexx WT3020, to całkiem sensowny wybór, wgrywasz OpenWrt i robisz co chcesz. Wydajny, stabilny, wystarczająco flash i ram i zasilanie USB bezpośrednio z zasilacza więc odchodzą problemy z zasilaniem modemu (choć E1752 to i tak go zbyt wiele nie potrzebuje). Ewentualnie coś z wbudowanym modemem, będzie prostsze w użyciu.
  • Poziom 37  
    Taka w sumie zabawka ten Nexx WT3020. Fajny mały i będę nad nim myślał choć dla mnie może być problemem brak zewnętrznej anteny.
    Netia spot ma 2 usb i miałem to urządzenie kiedyś od netii.

Co sądzicie koledzy o Edimax LT-6408n?

Na którejś z aukcji widziałem, że mój modem obsługuje. Myślałem też nad zestawem ruter + modem ale w cenie około 150zł w szumnie zwanej aukcji ruter 3g/LTE czy 3.75G okazuje się, że modem jest jednak o prędkości HSDPA+ czyli taki sam jak mój.

Edimax wygląda ciekawie i jest podejrzanie tani. Natomiast na sieci mało o nim opinii.
    Chwilowo zrobiłem mostek USB-ETH na raspberry pi ale to jest takie sobie...(lepsze niż laptop).

Czy jest sens interesowania się modemami LTE w kontekście Aero2 z pakietem no limit 30GB?
    Pakietem no limit 30GB to nikt się nie interesuje, trzeba być desperatem aby w końcu 2018 roku płacić 30 zł za tyle. Tak samo jak nikt nie interesuje się czymś takim jak LT-6408, zasłużył się nieustającymi problemami. Wart jest tyle ile elektrozłom w nim zawarty. Rozwiązania za 150 zł typu router+modem przy B315 za 160-170 zł to jakieś nieporozumienie.
  • Poziom 28  
    mkpl napisał:
    Netiaspot jest dostępny bezproblemowo na portalach aukcyjnych i na giełdach więc w czym problem?

Jak ktoś ukradnie Ci samochód / smartphone'a bądź inną drogą rzecz a następnie sprzeda na giełdzie też nowego właściciela tak będziesz usprawiedliwiał? Przecież kupił więc w czym problem.

Sam Netia Spot jest własnością netii i kupując go świadomie kupujesz kradzioną rzecz. Nigdy netia nie udostępniała netia spota na własność a wiem bo dość długo byłem ich klientem właśnie z tym sprzętem. Inna kwestia jak sobie poczytasz na internecie ludzie mieli problem z dostosowaniem go do działania u nowego ISP gdyż po jakimś czasie netia spot postanawiał ściągnąć sobie ustawienia z serwera netii co powodowało konieczność ponownej konfiguracji na sieci innego operatora.
  • Poziom 37  
    @seb235 no i teraz wiem o co chodzi. Netiaspota odpuszczam.
    Tak swoją drogą to jaki jest teraz najbardziej opłacalny operator mobilny? Z aero korzystam bo mam...
  • Poziom 37  
    W ramach wyjaśnienia.
    Obecnie udało się zrobić 3G via Eth przy użyciu raspberry pi i OpenWrt. Działa to świetnie. Całość dołączyłem do Linksys WAG200G i po odpowiedniej konfiguracji śmiga.

W późniejszym czasie zainteresuje się Nexx WT3020 fajna zabawka i do wykorzystania później jako print serwer i nas.

Modem jaki posiadam to E1752 od orange jest to zwykła wersja bez literki C i bezproblemowo obsługuje Aero. Modem był modyfikowany (jak nie wiem bo taki kupiłem). Świadczy o tym co najmniej serial numer bo jest 1234567890ABC..... więc ktoś w tym grzebał ale skoro działa to nie drążę tematu. Sieć działa z prędkością ~6.5Mb w pikach 7.2Mb/s. W przyszłości zainwestuję w coś lepszego.