Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy automapa na androida wystarczy ?

01 Paź 2018 14:31 807 18
  • Poziom 4  
    Witam, posiadam na telefonie AutoMape 4.5 na androida. Wybieram się w dłuższą trasę. Czy jeśli chodzi o ostrzeganie o fotoradarach, kontrolach drogowych to automapa jest wystarczająca, czy warto sobie dodatkowo włączyć np. rysia, który ostrzega o fotoradarach, wypadkach, patrolach ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 4  
    No ale na 2 nawigacje na raz nie da rady patrzeć. To co, janosik lepszy niż automapa ?
  • Poziom 21  
    Janosika masz online, a Chołek czasmi pieprzy głupoty
  • Poziom 23  
    Jeżeli Automapa jest aktualna, to ostrzeganie o fotoradarach jest bardzo dobre. Mam zainstalowaną i dużo korzystam.
  • Poziom 21  
    Ja trochę z innej beczki. Kiedy była ostatnia aktualizacja AM ? Bo moja jeszcze pokazuje starą ulicę ,a nazwa ulicy była zmieniona w marcu tego roku
  • Poziom 33  
    Ostatnia wersja programu to 6.25.1 a mapy to 18.08 z dnia 26.09.2018 (Windows)
  • Poziom 21  
    Dzięki bardzo . Bo coś mi nie grało
  • Poziom 33  
    ta_tar napisał:
    Ostatnia wersja programu to 6.25.1 a mapy to 18.08 z dnia 26.09.2018 (Windows)

Z tym że wskazana przez Ciebie wersja programu 6.25.1 jest to wersja na WinCE, a nie na Androida.
    Na Androida to jest najnowsza wersja 5.2.3 (1950), mapy 1808.

Wersja AutoMapy 6.25.1 na WinCE to totalna pomyłka, jest to całkowity stek błędów. Jeżeli już to ostatnia wersja przed 6.25.1, czyli 6.24 jeszcze jako-tako pracowała stabilnie, tylko nie wiem czy ostatnie mapy 1808 pracują na tej wersji, bo AM miała przeważnie mapy "przypisane" do wersji. Jeżeli się zmieniał numer programu, to i mapy już nie "pasowały" do starszej wersji programu.
  • Poziom 33  
    Pracuje bardzo niestabilnie, wolno, wiesza się, po przejechaniu kikudziesięciu kilometrów czasami przestaje nawigować i "gubi" widok mapy (robi się biały ekran programu i nie widać mapy).
  • Poziom 21  
    Ok. Dzięki. Spróbuję jeździć na iGO
    Ale tutaj chodzi o Androida ? Czy tak? Bo mnie interesuje na Windowsie jak się sprawuje.
  • Poziom 33  
    krzych1-b napisał:
    Spróbuję jeździć na iGO

Wersja na Androida, (o której akurat jest temat) jest całkiem niezła, można używać, sam używam na telefonie i jak na razie nie narzekam.

Dodano po 4 [minuty]:

krzych1-b napisał:
    Ale tutaj chodzi o Androida ? Czy tak? Bo mnie interesuje na Windowsie jak się sprawuje.

No temat był założony z myślą o androidowej wersji programu (jak wskazuje tytuł tematu), ale ta_tar napisał, wtrącił coś o "numerkach" programu na WinCE więc co-nieco wyjaśniłem...
  • Poziom 33  
    wojtek1234321 napisał:
    ale ta_tar napisał, wtrącił coś o "numerkach" programu na WinCE więc co-nieco wyjaśniłem...

Sorry trochę chyba namieszałem (ale w nawiasie było info).
    krzych1-b Możesz spokojnie. Ja właśnie jeżdżę na WinCE i nie widzę tego co pisze wojtek1234321
    A kolejność programów i map ostatnio była taka: 6.24_1804 6.24_1806 6.25.1_1806 i 6.25.1_1808
  • Poziom 33  
    ta_tar napisał:
    A kolejność programów i map ostatnio była taka: 6.24_1804 6.24_1806 6.25.1_1806 i 6.25.1_1808

Wersja AM 6.24 to wychodziła już od co najmniej roku, pierwsza którą dobrze pamiętam to była z mapami 1706, czyli mapy z czerwca z roku 2017. Z tym, że do powiedzmy sierpnia 2018 wersja programu się nie zmieniała, cały czas było to 6.24, mapy zmieniały się tak co trzy miesiące i pasowały zamiennie do wszystkich wersji programu 6.24. Nie wiem jak jest aktualnie, czy mapy z wersji programu 6.25.1 pasują do wersji 6.24. Najpierw wyszła wersja programu 6.25, potem, ale była tak "skopana" że za kilka dni ukazała się na serwerach AutoMapy wersja 6.25.1, już po poprawkach ale i tak jest to "gniot" jakich mało. Wiem to z własnych "doświadczeń" jak i z innych forum które się tym zajmują. Miałem np. taki przypadek z przed kilku dni. Jadąc do Poznania (drogę znam i było mi to niepotrzebne, ale "dla próby" nawigacja działała 6.25.1, mapy jeszcze 1806, chodziło o miasto Poznań), do tego w zapasie AM na telefonie.
    Np. taki przykład na objeździe Wrześni, dokładnie ten fragment trasy:

Czy automapa na androida wystarczy ?

Od Konina już Hołek krzyczał 110 km prosto (czyli już źle), we wskazanym odcinku są trzy ronda i inne skrzyżowania, czyli powinien być komunikat "prosto" tylko do pierwszego manewru. Na wskazanym odcinku brak jakiegokolwiek komunikatu i brak wskazań na mapie (strzałki) jak jechać, czyli brak nawigacji. Sygnał GPS był, pozycja na mapie wskazana dobrze, mapa "przesuwała" się niby prawidłowo (z małymi zacięciami i spowolnieniem), i cóż trzeba się kierować drogowskazami...
    Tak że wierzę innym userom że ta wersja jest "skopana" bo takich przykładów można podać wiele.
  • Poziom 33  
    Nie twierdzę że wszytko jest OK na tych mapach. Wszystko zależy od tego gdzie kto jeździ.
    Ja raczej jeżdżę po południowej Polsce i też spotkałem się z błędami na mapie gdzie mapa i Marzena (nie Chołek) podpowiada mi o skręcie w lewo na najbliższym skrzyżowaniu a tam znaki zakazu i możliwość w prawo i prosto. Zgłosiłem do wydawcy ze wskazaniem miejsca na Google maps i odpowiedz miałem pozytywną i zmiana nastąpiła w następnej wersji.
    I jeszcze jedno. Po raz pierwszy po instalacji tego programu miałem do potwierdzenia komunikat o tym że - (piszę z pamięci może niedokładnie) - że oprócz mapy mam przestrzegać przepisów i znaków.
  • Poziom 33  
    ta_tar napisał:
    że oprócz mapy mam przestrzegać przepisów i znaków.

Ten komunikat może pojawiać się przy każdym uruchomieniu AM, lub nie. Zależy czy "zaptaszkujesz" gdy się pojawi komunikat opcję czy ma pokazywać ten komunikat, czy nie. O przepisach i znakach to doskonale wiem, ale taki błąd jaki wskazałem to jest duży błąd. Owszem nie wiadomo dokładnie czy to błąd mapy czy programu, bo niby droga na mapie "wyrysowana" prawidłowo, a nawigowania brak, tak jakby tych rond i skrzyżowań nie było.
  • Poziom 16  
    Zdecydowanie lepiej sprawdzą się nawigacje online. Mapa google-a (aczkolwiek ta lubi prowadzić po krętych dziurawych drogach bo będzie 2 minuty szybciej. Yanosik również musi pracować online - najlepiej w tle jak np messenger. W dobie 21 wieku To nie jest duży wydatek. Np. W Play można mieć internet za 10 zł / mies i umowa na czas nieokreślony