Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router z WiFi AP i modeme aDSL ? jaki?

29 Sie 2005 17:51 1410 4
  • Poziom 10  
    Witam,

Planuje podzielić neostrade (w przyszłości może DSL) na kilku userów (może 5ciu). Potrzeba mi router z modemem do neo i Apekiem (WiFI). Chce do niego podłaczyć antenke Dookolną ~16-20dB i rozsyłać sygnał na max 3km ze 100% widocznością. Potrzebny jest mi również podział pasma na różnych userów. Linksys z nieoficjalnym oprogramowaniem daje takie możliwości, a inne ? Dlink, Planet, ? Czy mam patrzeć na moc WiFi?

Nie chce jakiegoś drogiego sprzętu, bo na max 5userów to chyba uniknione.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Kup modem jakis tani, do tego kup ovislinka dokup mu soft ap pro albo tornado ap - bedziesz mial super router z podzialem łacza statycznym/dynamicznym - blokowanie p2p itp itd. Do 15 ludzi obleci spokojnie. JEst mocny wiec linkami na 3-4 km nie bedziesz mial problemow. Calosc skolujesz do 400zł
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    za 400zł można kupić Linksysa z modemem adsl, swischem, Wifi, AP.... lepszy ovislink?
  • Poziom 11  
    Wydaje mi sie ze z softem tak bo ma wathdoga - kontroluje sobie stabilnosc - masz pelny podzial pasma - dzieli ci na tyle osob ile siedzi, mozesz danej osobie przyblokowac transwer na wysyl i dolwand - poprostu pelny podzial htb prawie, co do linksysa - to nie wiem ,dawno stosowalem zwykle v.11 i po czasie szybko pozbylem sie ich z sieci.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    ale mi potrzebne jest coś z modemem do neostrady, bo przecież jak to zrobie ?

Dodano po 45 [minuty]:

wystarczy jak kupie Ovilinka z ApPro za 300zł + modem D-Linka za 85zl ?

Wtedy będzie tak:

Gniazdko -> Dlink -> Ovislink -> antena ... dobrze to będzie działać ?

potrzeba mi 5-8 użytkowników