Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który napęd do bramy garażowej lepszy?

01 Paź 2018 18:30 387 7
  • Poziom 6  
    Witam,
    Jeden monter polecił mi automat do bramy segmentowej SOMMER Blue Magic, stwierdził, że jest prostej konstrukcji oraz że nie rozreguluje się nawet po dłuższym braku prądu (ma mało elektroniki). Natomiast zauważyłem, że bierze sporo prądu na czuwaniu bo 7W.
    Drugi monter polecił napęd Wiśniowski Intro 600.

Co o tym myślicie? Czy znacie te napędy a może polecicie inne?
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    A poza tym jest taka opcja "szukaj". Wpisujesz "napęd do bramy garażowej" i wyskakuje sporo wyników gdyż temat był już wielokrotnie poruszany...
  • Poziom 15  
    Sommer. Dobrze od początku zamontowany, chyba nigdy się nie zepsuje. No, ale jeśli brać pod uwagę że te 7W może doprowadzić do ruiny finsowej, to bierz inny.
  • Poziom 15  
    Spoko, jest produkowany. Załozyłem już sporo tych sommerów i nie chcą się psuć (z zepsutych mam chleb). Z resztą każdy markowy napęd jest niezawodny pod warunkiem: dobrego obliczenia, sprawnej bramy i montażu. W rzeczywistości rzadko kiedy spełnione są te 3 warunki jedocześnie.
  • Poziom 6  
    Ok mam kolejne pytanie.
    Czy sam jestem w stanie zgrać, żeby jeden pilot obsługiwał dwa napędy sommer?
    Tak samo czy sam byłbym w stanie dołożyć do kompletu zakupiony dodatkowy pilot oryginał lub zamiennik czy wymaga to specjalistycznej wiedzy, narzędzi?
    Oraz czy montaż - regulacja spowolnienia domyku itp. wymaga specjalistycznej wiedzy czy da się to zrobić samemu z instrukcją? Czy może lepiej nie ryzykować i zlecić to osobie która się tym zajmuje?