Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H - Pobiera prąd na postoju

bakus221 01 Paź 2018 20:16 201 11
  • #1 01 Paź 2018 20:16
    bakus221
    Poziom 7  

Witam, posiadam autko Opel Astra H 2005 r. 1.6 benzyna 105km.
    Od kilku dni borykam się z dość dziwnym problemem ale zacznę od początku.
    2 tygodnie temu zauważyłem że mój rozrusznik coraz ciężej kręci. Aż do momentu w którym przyblokowywał się. Pierwsza myśl - akumulator.
    Stary miał 6 lat więc mówię że i tak do wymiany bo zimy mógłby nie przeżyć.

Ale po daniu nowego aku już kolejnego dnia to samo. Napięcie spada do 12V na postoju, (poprzedni miał już 11,9V dlatego zdecydowałem się na wymianę) i dzisiaj wracając z pracy rozrusznik zakręcił z wieeeelkim oporem dopiero po 5 próbie... Przyjechałem do domu , mówię rozrusznik do wymiany, ale zanim zadzwoniłem do mechanika , poszedłem sprawdzić pobór prądu w spoczynku, i tu jakie było moje zdziwienie - 0,8A ....

Zacząłem od żarówek czy wszystkie gasną po zamknięciu drzwi , ale wszystko ok. Nastepnie ruszyłem do bezpieczników pod maską. I po wyciągnięciu bezpiecznika żółtego - 20A, (bezpiczenik od Audio i Navi) pobór spadł z 0,8A do 60mA...

Teraz mam pytanie co mogłoby być przyczyną takiego poboru na postoju...
    Dodam że radio mam fabryczne CD 30 MP3.. wcześniej wszystko było ok. Radio gra normalnie.
    Pozdrawiam

0 11
  • #2 01 Paź 2018 20:19
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

W jakich okolicznościach zmierzyłeś te 0,8A? Auto przeszło w stan uśpienia?

0
  • #3 01 Paź 2018 20:26
    bakus221
    Poziom 7  

Podłączyłem pod ujemną klemę akumulatora miernik, i na postoju pobiera 0.8A , gdzie wszystko jest wyłączone.

0
  • #4 01 Paź 2018 20:27
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Auto zamknięte i odczekane conajmniej 30 minut?

0
  • #5 01 Paź 2018 20:29
    bakus221
    Poziom 7  

Niee, zamknąłem autko ale sprawdzałem po kilku minutkach, utrzymywał się taki sam prąd, czasem skakał ,0,7-,0.8A
    Ale po wyjęciu bezpiecznika spadł prąd, chyba że dopiero po jakimś czasie radyjko się wylącza

0
  • #6 01 Paź 2018 20:46
    andrzej20001
    Poziom 42  

Lampka w schowku gaśnie?

0
  • #7 01 Paź 2018 20:47
    bakus221
    Poziom 7  

Taa, sprawdzałem, w bagażniku też

0
  • #8 01 Paź 2018 21:00
    kortyleski
    Poziom 41  

Odczekaj te kilkanaście minut. Być może trzeba będzie zasymulować zamknięcie maski. Jak prąd nie spadnie to odłącz samo radio

0
  • #9 01 Paź 2018 21:05
    bakus221
    Poziom 7  

Tak zrobię ale to już jutro, dam znać co się dzieje :)
    Btw, czytałem trochę i dowiedziałem się iż moje radyjko ma wade fabryczną podobno .. Ale to nic, najpierw sprawdzę co i jak z tym uśpieniem.
    Dzieki za pomoc i pozdrawiam

0
  • #10 02 Paź 2018 21:51
    bakus221
    Poziom 7  

Niestety, dzisiaj nie miałem czasu bawić sie z autem natomiast rano po całej nocy ładowania NOWEGO akumulatora rozrusznik tak nie powiem kręcił od niechcenia... Wieczorem to już było gorzej. Prąd jutro sprawdze. Jesli po 30 -40 minutach bedzie kilkanaście mA to bede wiedział że to rozrusznik do wymiany

0
  • #11 04 Paź 2018 09:18
    elektronikq
    Poziom 24  

Jeśli po całej nocy ładowania coś nie kręci to albo słaby prostownik albo może coś z układem rozruchowym.
    Szkoda że ten akumulator stary oddałeś on może by jeszcze podziałał.
    Natomiast najprościej zrobić tak:
    Podłączyć amperomierz i patrzeć na prąd. Po okołu kilku minutach prąd powinien spaść do 10-20mA. Jeśli maska ma przycisk który informuje o otwarciu maski to trzeba go wcisnąć i zablokować, tak aby komp myślał, że maska zamknięta. Tak samo z drzwiami. Jak samochód będzie już w spoczynku to wyciągamy bezpieczniki. Wyciągasz jeden i sprawdzasz, jak jest ok to wkładasz i jedziesz dalej. Jak znajdziesz bezpiecznik po którym prąd spoczynku znacznie spada to wtedy sprawdzasz za co on odpowiada i lokalizujesz usterkę.

0
  • #12 04 Paź 2018 23:20
    bakus221
    Poziom 7  

Dzisiaj mierzyłem prąd po kilkunastu minutach po zamknieciu autka, wynik ? - 4 mA :)
    Więc elektryka ogólnie śmiga dobrze, o dziwo po całej nocy na aku mam 12,85 V , więc rewelka, czasami rozrusznik się blokuje tak jakby, ale dzisiaj na 6-7 odpaleń tylko raz mi że tak powiem zakręcił jakby mu sie nie chciało, pozostałe próby tak jakby wszystko było ok :)
    Więc wydaje mi się że to będzie rozrusznik ale poczekam jeszcze :)

0
  Szukaj w 5mln produktów