Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Msi/Ge70/2pe - Spadek wydajności po przegrzaniu zasilacza.

01 Paź 2018 21:27 198 4
  • Poziom 1  
    Witam, mam pewien problem, otóż z miesiąc temu podczas korzystania z laptopa okazało się, że zasilacz był przykryty kocem. Tak więc kiedy osiągnał pewną temperaturę poprostu przestał dawać prąd. Kiedy ostygł działał poprawnie.

Miesiąc po tej sytuacji wróciłem do grania w pewną grę która przed tą sytuacją chodziła bez zarzutu (250-300fps). I teraz konkrety.
    Podczas grania mam drastyczne spadki klatek z 200 do 70 (nie wspomnę już o tym , że nie mogę osiągnać tych 250-300 patrząć w podłogę).
    Podjąłem więc pewnie czynności takie jak:czyszczenie systemu , aktualizacja sterowników (na nowsze i na te na jakich wszystko było ok),sprawdziłem temperatury z racji tego, że jest to laptop jednak okazało się, że i tutaj wszystko w normie tzn tak jak było od zawsze, zrobiłem także reinstalację systemu i problem nadal występuje. Dodam jeszcze , że producent nie wprowadzał żadnych aktualizacji do tej gry.

I teraz mam pytanie, czy ugotowanie zasilacza opisane na początku może być przyczyną tego problemu ? Jeśli tak to czy za pomocą miernika mogę jakoś to zweryfikować ? Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.
  • Red. Komputery FAQ
    Podmień zasilacz, może być ciężko z pomiarami, bo z objawów wynika że mogą to być zaniki/spadki napięcia zasilania przez bardzo krótką chwilę, podejrzewam że po odłączeniu i pomiarze napięcia będzie ok.