Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zafira B 1.8 16v 2006 ciężko odpala i nie równo pracuje

Daniel23_91 01 Oct 2018 21:57 861 6
    Daniel23_91
    Level 2  
    Witam. Mam problem z zafirą B 2006r 1.8 16v pb z gazem. Jak postoi ze dwie godziny i więcej żeby ją odpalić trzeba kręcić ja kilka razy i jak złapie to skacze na minimalnych obrotach aż zgaśnie po kilku takich prubach jak się rozgrzeje to chodzi w miarę równo ale bez rewelacji następnie żeby jechać na benzynie jest problem bo nie mam tak do 2 tysięcy obrotów siły. Dodam że na gazie chodzi idealnie wymieniona pompa paliwa ze 3 miesiące temu, świece z 200 km temu, nowy rozrząd (tak samo było przed jego wymianą). Czy ktoś ma jakiś dobry pomysł?
    marcias
    Level 15  
    Skoro na benzynie chodzi źle a na gazie dobrze, to coś jest z dawkowaniem benzyny - może rozjechana kompletnie mapa, może wtryski padły.
    Daniel23_91
    Level 2  
    Jestem po wiżycie u mechanika i powiedział że 3 i 4 wtryskiwacz jest padnięty. Kupuje drugie tylko czy jak są na allegro do tego silnika to czy mogą się czymś różnić?
    jurekk55
    Level 36  
    Czy to nie wersja z klapami dławiącymi? Po wciśnięciu pedału gazu odpala łatwiej?
    Daniel23_91
    Level 2  
    Nie było zmiany przy dodaniu gazu przy odpalania. Wtryski zamiast rozpryskiwać to kapały ale po wymianie nic nie pomogło ponieważ okazał się regulator ciśnienia w pompie paliwa
    rak760206
    Level 2  
    Witam.
    Mam pytanie do Daniel23_91 jak w tytule. Też posiadam Zafirę B 1,8 2009 z lph i od 2 tygodni mam ten sam problem z odpalaniem po chwilowym postoju. Trochę start na zimno poprawia się jej gdy psyknę do rury dolotowej odrobinę plaka. Moje pytanie jest następujące, gdzie jest ten regulator ciśnienia w pompie paliwa?