Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 7 - naprawa przycisku home (Touch ID)

01 Paź 2018 22:24 7317 11
  • Poziom 10  
    Cześć
    Gdzie znajduje się ten najważniejszy układ gdzie zaprogramowany jest touch ID?
    Centralnie pod szkłem czy na taśmie (AD7149)?

Mam problem z iphone 7

z wpiętym przyciskiem home nie może wystartować. Resetuje się i głupieje, gdy go odepnę telefon hula. Przycisk jest delikatnie uszkodzony z zewnątrz, co z resztą widać na zdjęciu

Wydaje mi się, że to AD7149 jest najważniejszy, a pod szkłem jest sensor, który u mnie jest uszkodzony i robi jakieś zwarcie.

AD7149 u mnie wygląda na zdrowego.

Zatem aby działał touch wystarczy kupić oryginalny, sprawny home i przelutować AD7149?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    B_B_Nation napisał:
    Cześć
    Gdzie znajduje się ten najważniejszy układ gdzie zaprogramowany jest touch ID?
    Centralnie pod szkłem czy na taśmie (AD7149)?

Mam problem z iphone 7

z wpiętym przyciskiem home nie może wystartować. Resetuje się i głupieje, gdy go odepnę telefon hula. Przycisk jest delikatnie uszkodzony z zewnątrz, co z resztą widać na zdjęciu

Wydaje mi się, że to AD7149 jest najważniejszy, a pod szkłem jest sensor, który u mnie jest uszkodzony i robi jakieś zwarcie.

AD7149 u mnie wygląda na zdrowego.

Zatem aby działał touch wystarczy kupić oryginalny, sprawny home i przelutować AD7149?

Przelutowanie układu AD7149 nic Ci nie da bo on nie ma nic wspólnego z touch id.
    Ten układ jest wymienny i się go wymienia min: jeżeli nie działa przycisk powrotu a działa touch id bądź ktoś sam układ uszkodził mechanicznie.
    Podstawienie nowej taśmy home nic Ci tez nie da bo wtedy na ekranie automatycznie wystartuje wirtualny home AssistiveTouch a sam przycisk będzie tyko atrapą.
    Widziałem ostatnio że chińczycy wymyślili specjalny flex dzięki któremu bedzie działał sam nowy przycisk home(powrót) (koszt 50$) ale nie testowałem tego jeszcze i nie wiem czy to ogólnie działa.
  • Poziom 10  
    Ale lipa :(
    W starszych można było wstawić home za 10 zł i działał, tylko touch id nie było

Dzięki

Dodano po 24 [minuty]:

To który element w tym całym układzie home/touch id jest unikatowy i jego uszkodzenie przekreśla dalszą sprawność funkcji home/touch id?

sensor pod szklanym kółkiem?

• Poziom 27  
    B_B_Nation napisał:
    sensor pod szklanym kółkiem?

Tak, sklep telefon jak Bóg/Apple przykazał i na odpłatną wymianę wraz z panelem do autoryzowanego serwisu np iMad, Cortland. Sam nic nie ogarniesz jak sensor jest trafiony.

Dla samego Home możesz chińskiego mechanicznego home na switchu z flexem wymienić.
  • Poziom 10  
    RafalB napisał:

Dla samego Home możesz chińskiego mechanicznego home na switchu z flexem wymienić.

Jest jakaś różnica w funkcjonajności jesli podłączę chińczyka za 20 zł a nie podłączę w ogólę żadnego?

• Poziom 27  
    B_B_Nation napisał:
    Jest jakaś różnica w funkcjonajności jesli podłączę chińczyka za 20 zł a nie podłączę w ogólę żadnego?

Jest, czasami telefon nie chce się w ogóle uruchomić z takim chinczykiem, zdecydowanie lepiej wypada oryginalny z demontażu.
  • Poziom 10  
    Ale mnie się rozchodzi o to czy jest różnica gdy jest coś podłączone - chińczyk/oryginał z innego telefonu a jak nie ma niczego.
    Skoro robi to tylko za zaślepkę, to moge uciąć taśmę i niczego nie zmieniać...
  • Poziom 10  
    Mefiu888 napisał:
    Witam mam pytanie jeśli chodzi o uszkodzony przycisk Home w IPhone 7 czy zakup z odzysku całego ekranu wraz z przyciskiem home załatwi sprawę ?

Nie załatwi, ponieważ przycisk home z czytnikiem linii papilarnych jest przypisany do płyty głównej iPhone'a (jest unikatowy)
    Tylko i wyłącznie oficjalny serwis może taki przycisk na nowo zaprogramować wymieniając go w komplecie z wyświetlaczem.

• Poziom 27  
    Tak jak wyżej kolega napisał. nie da się podmienić w całej serii 7 i 8 TouchID. Co ciekawe można bez problemu zapisać do pamięci NAND, nowy numer seryjny innego TouchID ale to nic nie daje.
    Nie ma też możliwości nadania innego numeru seryjnego w innym TouchID. Kółeczko się zamyka.
  • Poziom 19  
    Zestaw dostępny na chińskim Ali

Link
    [/youtube]