Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch różnice modeli, zmywarka 45cm

01 Oct 2018 22:38 1509 2
  • Level 11  
    Dzień dobry.

Chciałbym zakupić w zasadzie na już zmywarkę, ale korzystając z promocji łączonych dodatkowe rzeczy np. pralkę w duecie, a inne rzeczy dla rodziców późniejszym czasie.
    W innym wątku zadałem pytanie o zmywarkę w zabudowie, koniecznie 45cm, gdzie otrzymałem informację by brać z założenia model produkowany w Polsce. Na wskazane modele Siemensa mam informację, że są składane w Niemczech (2 modele nawet najniższej serii IQ300.. wyższe 500 chociażby SR545 X04TE czy droższe np. ... D00TE). Każdy z nich widzę krótko dostępny na rynku stąd brak odpowiedzi osób.
    Jakieś uwagi o tym modelu Bosch? Może inny model z serii 4.
    - SPV46MX04E

Chciałbym zakupić WAN 2826EPL
    Jednak jaka jest różnica dla pralek Bosch z tym samym oznaczeniem kodowym:
    WAN 2826EPL oraz WAN2826FPL.
    Wiem, ze seria EPL jest dla kanału dystrybucji euro,. Wszystkie parametry oraz programy identyczne dla modeli, zdjęcie, wymiary świadczą o tym samym. Różnica w poborze rocznym, choć podane dla każdego programu identyczne zużycie energii. Myślałem, ze moze np. inna pompa - choć parametry głośności również takie same. Co dziwne występuję jedynie różnica w wadze 2kg to co podaje strona boscha.
    Coś solidnego z LG jako alternatywa? Dostałem info, że rodzice z przyczyn praktycznych (czyli pranie kurtki czy czegoś podobnego) wolą, który nie będzie slim czyli standardowo do 55cm (nie mniej niż 50cm). Dodatkowo otwór wsadowy (czyli jakby średnica kolnierza) jak rodzice oglądali w w markecie tak LG wydawał się większy w pralkach o takich wymiarach.
  • Level 29  
    s-x wrote:

otrzymałem informację by brać z założenia model produkowany w Polsce.

A Turek powie, żeby brać modele montowane tylko w Turcji? :D Trochę się to kupy nie trzyma. A co ma kupić Rumun? Po prostu Bosch ma kilka montowni i na poszczególne modele ma w danych miejscach uruchomione linie produkcyjne. Tak więc jeżeli chcesz kupić serię WAT, to do wyboru jest tylko turecka. W dostępności i cenie części również nie będzie spektakularnej różnicy. Części typu pompa i panel i tak pewnie są produkowane jeszcze gdzie indziej.

Różne oznaczenia tych samych modeli mogą też świadczyć o różnicach wizualnych np. biały lub srebrny otok na drzwiach. Jeśli chodzi o wagę, zużycie wody itp, to rozbieżności raczej zależą od źródła danych. Różna waga przy tej samej cenie nie świadczy o różnej jakości komponentów. Np. seria WAW jest cięższa o 10kg, ale to jasno wynika z budowy (tkanina dźwiękoszczelna, zawieszenie).

To że dana seria dostępna jest w jednej sieci sprzedaży, to są raczej kwestie umów na wyłączność, a nie jakieś pogarszanie (potaniane) modelu. Tym bardziej, jeżeli wszystkie te serie widnieją na stronie Boscha.

Bębny w Boschu seria 4 rzeczywiście są bardzo płytkie i wg mnie to spory minus.
  • Level 11  
    Wszystkie modele zmywarek 45cm jak otrzymałem odpowiedź są produkowane w Niemczech.

Czy jest alternatywa do wiekowej WAE.. bo nowszy WAN2826 nie jest też rozwiązaniem idealnym i również nie będącym niewiadomo ile na rynku (okres gwarancji)..
    Czy jest to jednak loteria jeśli zdecydowałbym się zakupić jeden z modeli pralek LG np. LG FH2G7QDN0, LG F0J5QN4W czy coś zupełnie innego spod skrzydeł tej marki? Coś na co powinien zwrócić uwagę laik, który chciałby mieć sprzęt bez "niewskazanych" z waszego punktu wad konstrukcyjnych i problemów innej maści za x lat użytkowania.