Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP/nx6310 - Laptop po podłączeniu zasilacza nie reaguje

majkelc 02 Paź 2018 07:57 162 13
  • #1 02 Paź 2018 07:57
    majkelc
    Poziom 8  

Witajcie,
    Kupiłem laptopa HP nx6310, niestety po podpięciu zasilacza nic się nie dzieje, kompletny brak reakcji. Problemem jest najprawdopodobniej gniazdo zasilania, które już udało mi się wylutować. Niestety nowe jest bardzo ciężko dostępne. Czy macie może informacje na temat pinoutu na płycie? Myślę podłączyć jakiś zamiennik tylko dokładnie nie wiem jak. Znalazłem taki temat ale brak w nim informacji od odnośnie podłączenia jakimś zamiennym gniazdem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1932516.html
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

0 13
  • #2 02 Paź 2018 10:13
    sosarek

Poziom 43  

Trzeba było zacząć od mierzenia napięć zasilacza, na wejściu zasilania itd. a nie od razu brać się za gniazdo.
    Wtyk zasilacza z 3 pinem wewnątrz?

0
  • #3 02 Paź 2018 15:13
    majkelc
    Poziom 8  

sosarek napisał:
    Trzeba było zacząć od mierzenia napięć zasilacza, na wejściu zasilania itd. a nie od razu brać się za gniazdo.
    Wtyk zasilacza z 3 pinem wewnątrz?

Generalnie gniazdo (nowe) wygląda tak: HP/nx6310 - Laptop po podłączeniu zasilacza nie reaguje

Zasilacz jednonapięciowy --> 18,5V trudno się zorientować które piny odpowiadajż za + a które to GND.

No niestety zawaliłem bo nie pomierzyłem przed wylutowaniem

0
  • #4 02 Paź 2018 15:16
    sosarek

Poziom 43  

Zasilanie na zewnętrznej części i wewnętrznej, do tego środkowy pin odpowiedzialny za kontrolę ładowania i rozpoznanie zasilacza(jak w Dellach) o ile mnie pamięć nie myli.

0
  • #5 02 Paź 2018 15:28
    majkelc
    Poziom 8  

sosarek napisał:
    Zasilanie na zewnętrznej części i wewnętrznej, do tego środkowy pin odpowiedzialny za kontrolę ładowania i rozpoznanie zasilacza(jak w Dellach) o ile mnie pamięć nie myli.

HP/nx6310 - Laptop po podłączeniu zasilacza nie reaguje

Dobrze zrozumiałem??

0
  • #6 02 Paź 2018 15:35
    sosarek

Poziom 43  

Środkowy to ID po którym jest rozpoznawana ładowarka i typ zasilacza i wtedy dopiero zaczyna ładować itp.(o ile dobrze pamiętam), zupełnie jak w starych Dellach.

0
  • #8 02 Paź 2018 19:04
    sosarek

Poziom 43  

sylweksylwina napisał:
    w HP jak się nie mylę jest to identyfikacja napięciem.

Jak napisałem - porównałem tylko do Della, nie zmienia to faktu że Autor wylutował gniazdo nim cokolwiek sprawdził...

0
  • #9 02 Paź 2018 19:09
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

No tak, do tego chyba autor źle oznaczył złącze. Wszędzie prawie dał minus, a środkowy pin w ostatnim rzędzie (patrząc od strony wtyczki) to prawdopodobnie sygnał ID. Ogólnie bez pomiarów nie dało się sprawdzić czy na pewno to złącze jest problemem. Na początek sprawdzenie napięć na płycie w okolicy złącza i układu chargera. Później naprawa płyty/podmiana zasilacza na inny oryginał.

0
  • #10 02 Paź 2018 19:23
    sosarek

Poziom 43  

@sylweksylwina Po co myśleć i zapytać skoro można winę zrzucić na gniazdo nie mając pojęcia o temacie do którego się zabiera?
    To nie jest żadna szykana ani ironia tylko stwierdzenie faktów.

0
  • #12 05 Paź 2018 14:22
    Stani12
    Poziom 25  

Dziwi mnie tak mała znajomość różnic między gniazdami dell i hp. Jest to ważna sprawa ze względu na to, że podłączając je zamiennoe można uwalić zasilacz jeśli do hp podłączymy zasilacz della bądź też płytę jeśli do della podłączymy zasilacz hp.
    Różnica polega na tym, że zasilacz della na pinie ID ma podłączony układ onewire wysyłający pęczek danych świadczących o mocy zasilacza. Zasilacz hp uogólniając ma podłączony pin ID do plusa 19V przez rezystor o wartości zależnej od mocy zasilacza /od 300k do 130k/.
    Ci którzy w czasie pracy korzystają z zasilacza serwisowego muszą o tm wiedzieć.
    Co do przedstawionego zdjęcia gniazda to nie widać tyłu więc trudno potwierdzić.
    Najłatwiej to wyjaśnić na podstawie wtyku. Zewnętrzna tulejka metalowa to minus, wewnętrzna tulejka metalowa to plus i pin środkpwy to ID.
    Odpowiednio do tych informacji będzie można sprawdzić, który z pinów gniazda odpowiada za odpowiednie bieguny zasilania.

Dodano po 2 [minuty]:

Zamiešć zdjęcie płyty miejsca lutowania gniazda.

Dodano po 9 [minuty]:

Nie trzeba daleko szukać. Na allegro jest. Widziałem przed chwilą. Nie mogę podać linku bo moderator zaraz będsie interweniował.

0
  • #13 05 Paź 2018 15:02
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Ja wiem jaka jest różnica między ID w różnych markach. O lenovo nie wspomniałeś a jest podobnie jak w HP :) W zalinkowanym wątku z pierwszego postu jest miejsce lutowania złącza.

0
  • #14 05 Paź 2018 15:36
    Stani12
    Poziom 25  

Lenovo ma na ID rezystor do masy. W zależności od mocy od 200Ω do 600Ω.
    Na allegro jak wpisze gniazdo zasilania hp nx6310 to mu pokaże takie jak potrzebuje.

0