Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B6 1.8t - nierównomierne rozpędzanie się auta (poszarpywanie)

02 Paź 2018 19:28 378 8
  • Poziom 14  
    Witam,
    Jak w temacie mam problem od jakiegoś czasu z Audi a4 b6 1.8t 150km AVJ Multitronic.
    Mianowicie auto nagle zaczęło poszarpywać podczas rozpędzania, przyspieszania jest to objaw nierównomierny raz występuje a raz nie oraz poszarpuje przy dochamowywaniu. Wymienione poduszki silnika/skrzyni. Moim podejrzeniem była skrzynie lecz została naprawiona przez człowieka który się na tym zna, zmiana nastąpiła ale poszarpywanie nie ustąpiło do końca tylko stało się łagodniejsze, więc powrót na poprawkę.
    Skrzynia miała generalny remont i dalej nic wiec zamiana na inną sprawną i dalej objaw występuje. Objaw wskazywał nic innego tylko skrzynie lecz po tylu poprawkach już ręce opadają. Silnik nie wyrzuca żadnych błędów więc nie wiadomo o co chodzi (filtry, świece, cewki sprawdzone, wypadania zapłonu nie ma). Nie jest to objaw od zużytych przegubów wewnętrznych bo auto nie drży tylko jak by się momentami zabujało.
    Dodam że podczas wyższych prędkości podczas przyspieszania obroty faluja około 200/300 góra/dół.
    Zakres występowania objawu to 30-50 90-100 i tylko w tym zakresie.
    Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być, czy to może jakiś czujnik w silniku wariować lub co sprawdzić???
  • Poziom 9  
    Skoro niby wszystko sprawdziłeś i błędów nie ma to tylko pomiar parametrów live i porównanie, ale usterka którą opisujesz może wiązać się z wieloma rzeczami. Od nieprawidłowej pracy któregoś z czujników poprzez filtry, przepustnicę itp.
  • Poziom 14  
    Były robione pomiary różnych bloków silnika dynamiczne jak i statyczne i wszystko było ok mieściło sie w normach katy wyprzedzenia zapłonów wtryski itd itp więc już sam nie wiem co dalej szukać lub sprawdzać. filtr paliwa powietrza wymieniony. czujniki temperatury silnika wymienione całą odma silnika nowa wraz z zaworami, nie wiem co dalej sprawdzać...

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam że nie sprawdzałem tego sam tylko od silnika ktoś kto się na tym zna sam nią jeździł i testował i powiedział że nie ma się za bardzo do czego przyczepić.
  • Poziom 9  
    to skoro mechanik mówi, że parametrowo i komputerowo jest ok, to być może jakaś mechaniczna usterka. ciężko tak na odległość coś wymyśleć nie widząc "pacjenta"
  • Poziom 14  
    Kolego a masz jakieś przypuszczenia co do tej mechanicznej usterki???
  • Poziom 9  
    Niestety nie. Na odległość ciężko coś stwierdzić.
  • Poziom 5  
    Rosnące obroty bez wyraźnego przyśpieszania na wysokich biegach, wskazywać może na kończące się sprzęgło.
    Sprawdź u mechanika kompresję na cylindrach, może uszczelka pod głowicą i sprawdź jeszcze czujnik położenia przepustnicy może ma wytartą bieżnię.
  • Poziom 14  
    Jak pisałem skrzynia jest złożona na nowych podzespołach sprzęgło jest nowe, obroty rosną wraz z prędkościa lecz falują.
  • Poziom 14  
    Dodam że coraz bardziej falują obroty przy wyższych prędkościach podczas rozpędzania od 100 w górę.
    Co za to może być odpowiedzialne w takim stopniu że nie wali żadnego błędu.