Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik sygnału dla nowicjusz - Jaki wybrać?

03 Paź 2018 00:33 528 9
  • Poziom 4  
    Witam. Jeśli źle umiejscowilem temat to przepraszam i proszę o poradę jaki Miernik sygnału satelitarnego polecacie by najlepiej ustawić kanały HD by dobrze odbierały, nie było krzaków pomimo ustawiania siły i jakości sygnału na około 90%/80%. Nie mam w tej chwili żadnego miernika i ciągle talerz ustawiam na wyczucie i jakoś niby odbiera ale jak jest zła pogoda to bardzo słabo i telewizja się tnie. Nie chce wydać dużo bo mnie nie stać na porządny miernik ale mogę przeznaczyć maksymalnie 250-300 zł więcej nie dam rady. Mieszkam w bloku na 4 piętrze, żaden blok mnie nie zasłania a i tam jest słabo. Potrzebuję wasze pomocy bo w mojej okolicy nikt tego nie robi fachowo a jeden gość do którego dzwoniłem odmówił mi pomocy bo w sumie mu się nie chciało. Z góry dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Witam. Od lat posługuję się zwykłym miernikiem wychyłowym dodatkowo wyposażonym w sygnalizator dźwiękowy i pozwala mi to na dość precyzyjne ustawienia. Koszt miernika ok. 30 zł. Jaką masz czaszę. Może potrzebujesz o większej średnicy, która zapewni uzyskanie większego sygnału. Jeszcze odnośnie miernika to zobacz w SATSERWIS Łódź
  • Poziom 22  
    Satlink WS-6933 spełni swoja rolę.
  • Poziom 11  
    Pytanie czy chcesz tylko na swój użyutek czy chcesz coś więcej działać?
  • Poziom 4  
    Koledzy przepraszam za długi okres oczekiwania na odpowiedź ale wypadek itp wygrały. Już wszystko jest ok. Talerz mam 70 lub 80 taki trochę w kształcie bardziej jajowatym więc chyba ok, kupiony w sklepie Polsat ale bez logo. Chciałem sobie pomoc ustawiać czymś w miarę prostym sygnał ale bardziej dokładnym za niewielkie pieniądze powiedzmy. Do tej pory używałem takiego taniego za 50 zł miernika z wskazówką w środku i nawet dawał radę ale chciałbym coś trochę lepiej ustawiać bo mieszkam na 4 piętrze gdzie wiatr przy balonie mocno potrafi wiać.
  • Poziom 13  
    Polecam miernik z podgłądem na żywo.Kupiłem taki na Alixpres V8 Finder Gtmedia.Cena 210-250 zł.Przesyłka z Hiszpani doszła w ciągu 4 dni.Można tagże kupić na Allegro.Jestem z niego bardzo zadowolony.
  • Poziom 38  
    Nie ma takiego miernika, który zapewni doskonały odbiór sat w każdych warunkach jak również nie ma takiej anteny, która by to zapewniła. Po prostu - przy tym rodzaju odbioru warstwa chmur, deszczu, śniegu czy innego rodzaju wilgoci, powoduje skuteczne wytłumienie sygnału w pewnych warunkach meteo. Dla przykładu - antena 70 - 80 cm pozwoli na odbiór bez zakłóceń przez 85%n czasu. Antena 90 - 100 cm zapewni taki odbiór przez 90% czasu a antena 120 cm pozwoli na niezakłócony odbiór prze 95% czasu eksploatacji. Oczywiście mowa tu o antenie prawidłowo ustawionej i mocno oraz pewnie zamocowanej, na tyle sztywnej aby ją wiatr nie odkształcał.
  • Poziom 10  
    Niektóre tunery pozwalają wygodnie mierzyć sygnał z anteny. Zgemma podpięta pod talerz, darmowa apka w telefonie i na balkonie z telefonem w ręce wygodnie ustawiam antenę.
  • Poziom 15  
    Podstawa stabilnego odbioru, to mocowanie.
    Czasem lepiej kupić lepsze mocowanie, i ewentualnie bardziej stabilniejszą antenę, tak by wysięgnik z LNB się nie bujał.
    Na to przeznacz kasę a nie na miernik. Mierniki w odbiornikach sat, nie są może perfect i mają opóźnienia ale jak nie masz zamiaru przenosić anteny z miejsca na miejsce, tylko raz ustawić, to wydatek zbędny. Lepiej to zainwestuj w pewniejsze mocowanie.
    Ja bez miernika, ustawiłem "zeza" na pozycje 13e i 19e z czego na 13e mam ok. 75% SNR spada do 60% przy kiepskiej pogodzie (ciężkie chmury) a 19e mam prawie cały czas na poziomie 99% SNR. Czasza 70 cm. Najtańsze LNB.
    Zeza obliczyłem dzięki fantastycznemu programowi, który dokładnie podał w jakiej mają być od siebie odległości LNB oraz pod jakim kontem.
    Trafność za pierwszym razem, potem tylko "dopieszczania".