Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 Monitor - Podłączenie 3 monitora

03 Paź 2018 03:16 156 6
  • Poziom 7  
    Witam,
    posiadam laptopa Lenovo Z510
    Do dnia dzisiejszego pracowałem na tym laptopie mając podłączony monitor iiyama X2472HD - który to był podłączony kablem HDMI
    Jednak kupiłem sobie dzisiaj dodatkowo iijama GB2530HSU z zamiarem podłączenia go do wyżej wymienionego laptopa i chciałem to zrobił poprzez podłączenie monitora przez kabel VGA-HDMI.
    Wszystko pięknie ładnie tylko problem jest w tym, że nie idzie sygnał do tego monitora..
    Dodam że laptop ma kartę graficzną Geforce GT 740M oraz Intel HD 4600.
    Specjalnie aktualizowałem sterowniki do obu tych kart i obecnie mam wersje
    GT 24.21.14.1170
    HD 10.18.14.5057
    W panelu sterownia Nvidia mam tylko zadania "Ustawienia 3D" z tego co wyczytałem na różnych innych forach to jest to właśnie spowodowane tym, że mam tą kartę intela która niby jest tą kartą główną.
    Czy ktoś może mi poradzić co mam zrobić, żeby oba te monitory działały?
    Rozważałem jeszcze opcję zakupu splitera HDMI, coś w stylu Spliter SAVIO HDMI CL-42. Czy z czymś takim będzie mi to działało?
    Dodam, że jak wchodzę w "Rozdzielczość ekranu" to w rozwijanej liście "Ekran" mam 3 opcje
    - Ekran komputera przenośnego -
    - PLX2472HD
    - Standardowy monitor inny niż PnP
    Czy to oznacza, że mój laptop nie jest w stanie obsłużyć 3 monitorów?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 8  
    Cześć

W tych ustawieniach 3D, w zakładce "zarządzaj ustawieniami 3D" na głównym ekranie ustawień powinno być "preferowany procesor graficzny" i ustawić Nvidia i kliknąć zastosuj a potem bawić się ustawieniami monitorów. Na zintegrowanym intelu raczej na pewno nie pójdą więcej jak dwa monitory (czyli laptop plus dodatkowy).
    Może niestety być tak, że po podłączeniu HDMI laptop dezaktywuje port VGA. Tak np. jest w Z580. Pozostaje w tedy tylko spliter HDMI ale na obu monitorach masz to samo.
  • Poziom 7  
    Witam,
    ten sposób już też przerabiałem. Wszędzie gdzie mogłem ustawiałem, żeby była ustawiona "Karta Nvidia o dużej wydajności"

Dziwne jest, że monitor jest wykrywany, ale tak jakby działał w podtrzymaniu, bo nie ma nawet momentu rozbłysku jak podłączam VGA, czy jak wypinam stary monitor z HDMI

imola666 nie jestem pewny czy to ma sens, bo gdyby było tak jak piszesz to po odłączeniu działającego monitora z gniazda HDMI port VGA powinien odpalić i zacząć pokazywać na nowy monitor, a tak się nie dzieje.

Załączam screeny z moich ustawień w Nvidia control i ustawienia monitorów .
  • Poziom 8  
    Czyli monitor faktycznie jest wykryty. A sam ten monitor przez tę przelotkę działa? Może to kwestia rozdzielczości możliwych do uzyskania przez przejściówkę VGA-HDMI - spróbuj zejść nawet do jakiejś słabej rozdziałki tylko po to żeby spróbować uzyskać obraz.
  • Poziom 7  
    Niestety zabawa rozdzielczością nic nie daje, probowałem wszystkie dostępne już.
    Monitor nadal jest czarny tak jak by w trybie uśpienia. Może to kwestia tego kabla? Może nie jest możliwe podłączenie analogu przez cyfrowy o ile nie ma w sobie wbudowanego konwertera
  • Poziom 8  
    Sprawdź czy sam monitor jeden albo drugi działa z tym laptopem i z tą przelotką. Będziesz wiedział czy ten kabelek jest sprawny.
  • Poziom 7  
    Okazuje się, że problemem był kabel.
    Podejrzewam, że ten którego użyłem nie jest przeznaczony do tego typu rzeczy.
    Przywiozłem z pracy kabel VGA-VGA i monitorek śmiga aż milo:)