Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei e5577c brak internetu lte

Newhere 03 Paź 2018 10:59 126 3
  • #1 03 Paź 2018 10:59
    Newhere
    Poziom 3  

Witam, ostatnio zakupiłem przenośny internet mobilny huawei e5577c oraz internet Aero2 z ,,plusa”. Problem pomaga na tym, że router łączy się tylko z internetem poprzez sieć 3g. Jeśli ustawię na wyszukiwanie sieci automatycznie to jeśli jest dobry zasieg to łączy mnie z siecią 4g w której internet zanika, nie ma nic.. Wymusiłem działanie internetu tylko w sieci 3g i tak jakoś to chodzi ale rewelacji nie ma. Ustawienia w modemie są fabryczne. Przełożyłem kartę sim do telefonu i wszystkie sieci działały dobrze, czyli wina leży pewnie po stronie modemu. Znalazłyby się ktoś kto pomógłby mi rozwiązać ten problem, żeby internet działał we wszyskich sieciach ?

0 3
  • #2 03 Paź 2018 16:43
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A co to za oferta i dlaczego akurat Aero2 i Plus ? Jeśli są problemy z zasięgiem na LTE to kiepski wybór. Jaka to lokalizacja, jaka oferta z Aero2? Plus to najgorszy operator mobilny, teraz dokonuje tylko pseudo modernizacji na LTE900. Wprowadza to pasmo zamiast LTE800Sferii które wygasa za 3 m-ce. Na LTE korzystasz z LTE1800Aero2 czy z LTE900/800 ? Sprawdzałeś czy twój E5577 działa z LTEWatchH, Toolboxem czy HManagerem? To mobilny routerek MiFi nie polecany do zastosowań stacjonarnych, na dwa słabe złacza antenowe typu TS9, wart 70-100 zł.

0
  • #3 03 Paź 2018 20:04
    Newhere
    Poziom 3  

Wydaje mi się że problem nie leży po stronie internetu a po stronie modemu. Gdy przełożyłem kartę sim do telefonu to wszystkie było ok.. internet działał w lte i 3g.
    Z tego idzie wywnioskować że raczej ustawienia modemu są nie takie..Co do tych programów to bym musiał sprawdzić w domu.
    Internet używany jest poza domem i służy mi jako wifi.

0
  • #4 03 Paź 2018 20:17
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Te programy pozwalaja na E5577 wymusić konkretne pasmo LTE, Plus korzysta z LTE1800Aero2, LTE900Plusa i LTE800Sferii i ma znikoma ilość BTS-ów z LTE2600. Do tego pokazują eNB, CID BTS-a i parametry sygnału. H manager to aplikacja na Android do zarządzania routerami Huawei. Na telefonie z Android podobne testy można wykonać za pomoca aplikacji Network Cell Info.

0
  Szukaj w 5mln produktów