Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VORDON HT-896B, Citroen c1 - jakie głośniczki samochodowe kupić pod te radio?

9396264 03 Oct 2018 16:36 483 1
    9396264
    Level 3  
    Cześć wszystkim. Zakupiłem do swojego samochodu radio VORDON HT-896B z mocą 4 x po 60 WATT. Jednak okazało się, że pod pogłośnieniu i przy większych basach radio strasznie charczy. Z tego względu postanowiłem wymienić sobie głośniczki. W tej wersji mojego citroena c1 z 2007r. są tylko dwa pod przednią szybą na desce rozdzielczej. I tutaj chciałbym poprosić was o pomoc i doradzenie mi jakie głośniczki powinienem zakupić pod te radio, tak żebym mógł cieszyć się czystym dźwiękiem i jak najlepszymi basami. Rozmiar głośników z tego co mi wiadomo w tym aucie to 100mm. Z góry dziękuje za pomoc i wszelkie rady.
    MarianzPolski
    Level 5  
    To radio do hi-end zaliczyć nie można, ta moc 4x60 W to radosna twórczość marketingowców. Głośniki zazwyczaj ,,charczą'' z uwagi na to, że wzmacniacz nie wydala, a nie one same. Mówiąc w prost, kupiłeś niskiej klasy odbiornik, nie oczekuj od niego dobrego dźwięku. Myślę, że wymiana głośników będzie raczej stratą pieniędzy, poszedł bym bardziej w stronę zakupu jakiegoś markowego radia renomowanego producenta, może masz od kogo pożyczyć na kilka godzin jakiegoś Pioneera czy Alpine ?
    Dobre Audio to nie łatwa sprawa, jakość sprzętu dostępnego obecnie na rynku w większości przypadków jest mizerna trzeba wiedzieć co kupić i z czym połączyć by to jakoś zagrało.