Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] WSK 125 po dodaniu gazu strzela i nie wkręca się

03 Paź 2018 17:55 1257 11
 • Poziom 3  
  Witam
  problem dotyczy motocykla WSK 125 a mianowicie to jak się jedzie doda gazu tak poza połowę to motocykl szarpie, przerywa, strzela, nie wkręca się dalej. Wymieniony kondensator na nowy. Czy wina jest po stronie zapłonu czy gaźnika. Odpiąłem już nawet trzy kabelki które dochodzą do stacyjki ale tylko te na zewnątrz silnika. Czy jest możliwość że te trzy kable co są pod pokrywą zapłonu stykają się z karterem i robi zwarcie? Dodam że silnik świeżo po remoncie praktycznie wszystko wymienione. Liczę na pomoc.
  Pozdrawiam
 • Poziom 38  
  Raczej gaźnik źle wyregulowany.
 • Pomocny post
  Poziom 7  
  Zapłon źle ustawiony
 • Poziom 35  
  Kolega już chyba zapytywał w tej sprawie, ale do rzeczy. Czy koło zamachowe jest od tego silnika i czy klin na wale nie został ścięty. Uszczelniacze wału pewnie zmieniono podczas remontu silnika. Silnik po kapitalnym remoncie wymaga równie dotarcia, więc nie katuj silnika i wlewaj nieco więcej oleju do paliwa, aby go nie zatrzeć. Paliwo powinno być świeże i świeca sprawna. Zwróć uwagę, czy tzw. fajka świecy ma osłonę metalowa (zdjąć ją) i opornik przeciwzakłóceniowy, który nieraz się uszkadza (rozsypuje) i mogą być takie efekty jak podajesz. Gaźnik sprawdź i wyreguluj rzetelnie tj. dysze muszą być drożne i właściwy poziom paliwa, może pływak dziurawy. Sprawdź również drożność tłumika, bowiem w silnikach 2T jest to istotna sprawa.
  Przypuszczam, że potrafisz ustawiać zapłon i dysponujesz jakimś sprzętem do tego przeznaczonym.
 • Poziom 38  
  Dejw_S51 napisał:
  No coś tam będę próbował ustawiać zapłon oraz platyny. Gaźnik raczej ok ale wezmę go pod uwagę. Fajka nowa dobrej jakości. Działała w Simsonie bez problemu. Na razie dzięki za podpowiedzi :)


  Wpierw wyreguluj odstęp na stykach przerywacza na 0,6 mm a następnie ustaw zapłon na 3 mm przed GPZ.
  Dopiero wtedy bierz się za gaźnik. Odwrotne działanie nie ma sensu.
  Pozdrawiam!
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 38  
  Dejw_S51 napisał:
  Świeca to Iskra F75, a nową mam F95 i zapewniali mi że będzie działać, jeszcze jej nie używałem. Wyczyściłem platynki i już jest o niebo lepiej. Ale jest jeszcze nie to. Muszę pokombinować z zapłonem i myślę że będzie dobrze.


  Wymontuj cały aparat zapłonowy, wymyj go w benzynie, nasmaruj jedną kroplą oliwy ośkę przerywacza, drugą kroplą nasącz filc, wyreguluj odstęp i ustaw zapłon. Wszystko zacznie działać.