Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica HK 0200/EHK2.733TeYRL - płyty grzewcze włączają się i wyłączają

musashimaru_1982 03 Paź 2018 18:23 177 2
 • #1 03 Paź 2018 18:23
  musashimaru_1982
  Poziom 2  

  Witam wszystkich serdecznie.

  Na wstępie pragnę z góry podziękować wszystkim tym, którzy poświęcą chwilę na przeczytanie mojego pytania i tym dobrym duszom, które odpowiedzą.

  Niedawno zamieszkałem w miejscu z płytą ceramiczną sprzed kilku lat i nie mam pojęcia, czy działa prawidłowo. Chodzi o to, że podczas używania dowolnego z czterech palników każdy palnik działa tak, że co jakiś czas "gaśnie", żeby potem znowu zacząć grzać. I tak w kółko, przez cały cykl gotowania dowolnej potrawy. Od razu dodam: wszystko da radę ugotować, ale czy aby na pewno tak powinna działać płyta?

  Wcześniej mieszkałem w kilku miejscach z płytami elektrycznymi i jestem przyzwyczajony, że działały one inaczej, przykłady:
  1. Wstawiam garnek z zimną wodą, ustawiam płytę na maksimum i płyta stale "hajcuje" aż do zagotowania wody (albo i dłużej).
  2. Chcę sobie coś porządnie i szybko usmażyć, więc ustawiam pokrętło na maks, wszystko od razu się nagrzewa i smażenie przebiega tak, jak chcę.
  W obu przypadkach, jeśli chciałem, żeby cały proces przebiegał wolniej, ustawiałem pokrętła na słabsze grzanie. I tyle. Proste jak drut :)
  Niestety, ta Amica tak po prostu nie działa. Nie mam pojęcia, po co w ogóle dawali regulację grzania, bo dla mnie jest ona bezużyteczna, skoro nawet maksymalne grzanie jest... hmmm, słabe, wolne, przerywane właśnie.

  Wiem, że w mieszkaniu są 3 fazy. Nie mam jednak pojęcia, jak podłączono płytę, bo już tu była. Na elektryce w ogóle się nie znam.

  0 2
 • Pomocny post
  #2 03 Paź 2018 18:43
  kot mirmur
  Poziom 30  

  Objaw przerywanej pracy jest prawidłowy. Co do słabego grzania- największy palnik powinien dawać około 2000W. Może regulator mocy jest zużyty.

  0
 • #3 03 Paź 2018 19:14
  musashimaru_1982
  Poziom 2  

  OK, rozumiem, tyle chciałem wiedzieć. Bardzo dziękuję!

  0