Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W210 - Zapowietrzajacy sie uklad paliwowy

03 Paź 2018 21:27 447 3
  • Poziom 12  
    Witam,
    tydzień temu zaczęły sie moje problemy z układem paliwowym w moim w210 - 220cdi. Auto bardzo ciężko zaczął palić. Pierwsze co myślałem to spalone świece, ale po sprawdzeniu okazało sie ze to nie to. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone - również nie to. Lecz doszedłem do tego ze problem pewnie jest przez zapowietrzanie sie okładu paliwowego.

Wstawiłem wiec zawór zwrotny widoczny na zdjęciu. Oczywiście jestem świadom, ze przed zaworem należy mały filierek zamontować ale takowego nie posiadałem, a naprawa była tylko jako chwilowe rozwiązanie wykonane na parkingu.

Po założeniu zaworu jest dużo lepiej, jednak układ paliwowy zawiera wciąż powietrze, co jest widoczne na załączonym zdjęciu - prawie cały wężyk jest wypełniony powietrzem!

Moje pytania:
    1. jak to odpowietrzyć? były wysokie obroty, dłuższa jazda... lecz powietrze pozostaje tam caly czas.
    2. co należny wymienić w układzie paliwowym w takim przypadku?

Auto w piątek trafia do mechanika (przypadkowego) i następnym razem dopiero pod koniec Grudnia do mechanika, który sie tym autem stale zajmuje. Niestety pomiędzy tymi wizytami nie będę miał możliwości podjechać do jakiegokolwiek mechanika, dlatego zależny mi żeby naprawa sie jak najbardziej powiodła.

Bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam
    Adrian

P.S. Dopiero w grudniu zostanie zawór zwrotny wymontowany i założony nowy oryginalny wężyk.
  • Poziom 24  
    Wymień wszystkie oringi w układzie paliwowym na przewodach. Wymiar 8x2,5 mm. Kosztują grosze. Wymień jeszcze zstaw uczelnien na zaworze regulacji ciśnienia z tyłu listwy i powinno się uspokoic.
  • Poziom 12  
    lukasz12345678910 napisał:
    Wymień wszystkie oringi w układzie paliwowym na przewodach. Wymiar 8x2,5 mm. Kosztują grosze. Wymień jeszcze zstaw uczelnien na zaworze regulacji ciśnienia z tyłu listwy i powinno się uspokoic.

ok, a jak można pozbyć sie tego powietrza? bo wysokie obroty i długa jazda nie pomaga.
  • Poziom 24  
    Uszczelnij układ to powietrzq nie będzie.