Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZZA628i - gotuje wodę przed uruchomieniem programu, nie kręci górne śmigło

03 Paź 2018 21:33 291 1
 • Poziom 16  
  Ostatnio zmywarka zgłupiała. Szaleją programy oraz nie kręci się górne śmigło.
  Dokładniejszy opis poniżej:

  1. Po włączeniu przyciskiem zasilania i wybrania programu - obojętnie jakiego, słychać w głębi zmywarki głuche stukanie. Po otwarciu drzwi wydobyła się para. Widać, że nagrzała się woda w zmywarce. Po włączeniu programu zmywarka wypompowuje wodę i pracuje, ale od czasu do czasu zatrzymuje się na myciu (obojętnie jaki program) i zaczyna dudnić. Pomaga jedynie włączenie / wyłączenie i start od nowa. Czym może być spowodowane podgrzewanie wody po włączeniu zasilania?

  2. Od jakiegoś czasu widzę, że coraz częściej górne śmigło nie kręci się podczas mycia (brudne naczynia z górnego kosza, śmigło jest w tej samej pozycji). Ręką idzie bardzo lekko, dysze nie są zatkane, filtr zgrubny i mikro-filtr są czyste. Czy jest jeszcze jakiś inny filtr który może powodować słabsze ciśnienie wody do górnego śmigła?

  Zmywarka jest czyszczona co dwa miesiące środkami do tego celu. Program używamy głównie EKO - 4, ale co jakiś czas używamy wyższej temperatury.
 • Poziom 16  
  Dziękuję za liczne odpowiedzi. Elektroda nic się nie zmieniła - jeśli nie można wymienić zasilacza, temat pozostaje bez odzewu. Poradziłem sobie z śmigłem. Pozostaje temat pracy. Obecnie ciężko jest włączyć program - naciskam na start ale zmywarka nie wypompowuje wody i niechce się włączyć. Macie pomysł?