Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nivida, czarny ekran, niedziałająca dobrze karta graficzna GTX960

03 Paź 2018 22:49 417 11
  • Poziom 5  
    Witam, jestem tu nowy i jeśli wybrałem złą kategorie to mi wybaczcie. Jakąś godzinę temu podłączyłem kabel który ładuje akumulatorki, po chwili dostałem powiadomienie na komputerze (coś w stylu za mały prąd na ładowarkę) odłączyłem szybko kabel, nagle zauważyłem, że karta zewnętrza od internetu nie działa, komputer nie widział jej, odłączyłem ją i podłączyłem w końcu zadziałała. Port w którym był kabel od ładowarki do akumulatorów nie działa. Zacząłem grzebać w komputerze zdjąłem przedni panel i wyjąłem port usb chciałem go odłączyć, a przypadkowo wypiąłem sata1 i sata2 i podłączyłem. Również odłączyłem takie coś (załącznik) i podłączyłem tak jak było. Po złożeniu wszystkiego odpaliłem komputer. Niestety wszystko pracuje, a na monitorze czarny ekran.
    Nivida, czarny ekran, niedziałająca dobrze karta graficzna GTX960

Dodano po 2 [minuty]:

Zasilacz: Corsair vs650
    Procesor: Amd fx6350
    Karta graficzna: GTX 960 2GB ramu
    Pamięć ram: 8 GB ramu
    Płyta główna: Msi 970A-G43

Dodam jeszcze że nie działają wszystkie porty usb.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 42  
    Zawsze wpierw warto sprawdzić poprawność montażu elementów.
    Bez diagnostyki nie można jednoznacznie stwierdzić co uległo uszkodzeniu, chociaż najprawdopodobniej płyta - jeśli w ogóle.
    Przydało by się odłączyć wszystkie urządzenia i spróbować uruchomienia z minimalnym zestawem niezbędnych komponentów wstępnie nawet bez HDD.
    Jeśli się nie uruchamia to pozostaje sprawdzanie poszczególnych podzespołów.
  • Poziom 5  
    Czyli odłączyć dysk i kartę graficzną?
  • Poziom 42  
    Bez karty nie będzie niczego widać.
    xBoston napisał:
    Zacząłem grzebać w komputerze zdjąłem

W przypadku takich działań sugeruję odłączyć kabel od zasilacza i sprawdzić poprawność montażu - można wyjąć i włożyć ponownie - układów pamięci oraz karty graficznej czy wyłączników czy diody (w ostateczności można zostawić tylko power SW).
    Jeśli pojawiają się komunikaty dźwiękowe można nagrać i zamieścić w załączniku lub sprawdzić np tu -
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1235473.html
    Jeśli coś będzie uszkodzone może być konieczne sprawdzanie poszczególnych podzespołów.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 5  
    Odpinałem już dyski , Prawie cały komputer rozbierałem i składałem , oprócz procesora . Płyta główna nie wydaje żadnych dźwięków . Co jeśli bym wyjął kość ramu albo dysk wtedy kiedy komputer jest wyłączony ale zasilacz ma ustawiony przełącznik na on
  • Poziom 42  
    xBoston napisał:
    Co jeśli bym wyjął kość ramu albo dysk wtedy kiedy komputer jest wyłączony ale zasilacz ma ustawiony przełącznik na on

Jeśli wszystko pójdzie OK to nic. Jednak wyłącznik w komputerze nie odłącza zasilania od płyty głównej więc można przez demontaż karty graficznej czy pamięci RAM sprawić sobie kłopoty.
    xBoston napisał:
    Płyta główna nie wydaje żadnych dźwięków

Przy braku modułów pamięci również nic?
  • Poziom 5  
    Cisza , nie ma dźwięku

Dodano po 5 [minuty]:

A jeśli wymienię tą baterie na płycie głównej ? To coś da ?

Dodano po 5 [minuty]:

Najlepsze jest to , że działał wcześniej nawet jak nie działało usb , odpalał się i gasił , dopiero jak bawiłem się kabelkami przestał działać , i wydaje mi się że nigdy nie wydawał dźwięku
  • Poziom 42  
    xBoston napisał:
    wydaje mi się że nigdy nie wydawał dźwięku

Można sprawdzić czy sprzęt jest wyposażony w speaker, jeżeli nie to dźwięków nie będzie.
    Jeśli sprzęt pomimo montażu i demontażu, oraz sprawdzenia poprawności tych działań (ewentualnie jeszcze jak pisałem uruchomienie nawet na przysłowiowym stole przy minimalnej, niezbędnej to tego konfiguracji) nie działa zupełnie raczej pozostaje sprawdzenie poszczególnych podzespołów. Z pamięcią, kartą graficzną czy dyskiem będzie najłatwiej.
  • Poziom 5  
    Płyta główna nie ma speakera . A teraz mam pytanie jak sprawdzić czy karta graficzna jest dobra i reszta ? Mam jeszcze jeden komputer stacjonarny ale grafika tam nie pasuje , tylko dysk . Komputer ma z 12 lat
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Cytat:
    Dodam jeszcze że nie działają wszystkie porty usb.

Ubiłeś mostek południowy , albo dc-dc ,który zasila USB 2.0/ ma też ta płyta USB3.0
    W zalezności który port używaleś > dobierzesz sobie opcję uszkodzenia!

MSI 970A-G43 (rev 1.0)
    -chipsety: AMD 970 + AMD SB950

Wydajność prądowa wyj.USB NIE pozwala na ładowanie urządzeń prądem większym jak ?????
    ponieważ sb950 nie wspiera usb3.0 na płycie zastosowano 2x układ RENESAS UPD720202.
  • Poziom 5  
    Czyli co muszę wymienić , jestem żółtodziobem w tych sprawach .

Dodano po 49 [minuty]:

Czytałem trochę o tym mostku , jaka by była cena wymiany ? Bo nie wiem czy nie opłaca się kupić nowej płyty głównej
  • Poziom 5  
    Okazało się że jest spalony mostek południowy . Kupiłem nową płytę główną i komputer śmiga jak nowy . Dzięki za pomoc