Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel corsa B podłączenia radia kenwood kdc-334say

04 Paź 2018 00:28 285 4
 • Poziom 3  
  *tak szukałem- poświęciłem dwa dni i nadal nie wiem jak to rozwiązać.
  Radio kenwood kdc-334say
  W drugim oplu radio włącza/wyłącza się po przekręceniu kluczyka, jednocześnie mogę ręcznie włączyć/wyłączyć gdy kluczyk jest wyłączony(pozycja 0).
  Natomiast w corsie b nie mogę dojść do ładu jak podłączyć żeby było jak wyżej, ponieważ
  a) Radio działa tylko na przycisk(nie widzi przekręcenia kluczyka aby włączyć/wyłączyć)-jakby stałe zasilanie z akumulatora
  b) Radio działa tylko jak przekręcę stacyjkę(do pozycji 1 i wyżej, wtedy normalnie można wł/wył przyciskiem; po przekręceniu kluczyka wyłącza się).
  Ktoś ma jakieś pomysły lub bardziej orientuje się w temacie?
 • Poziom 37  
  Do radia dochodzi stały plus i po stacyjce ? Nie zdrutowano stacyjki, nie podłączono stałego plusa do stacyjki, bo się np zepsuła na tym styku ?
  zxcvbnm_123 napisał:
  nie widzi przekręcenia kluczyka
  Widzi, bo aby je włączyć, musisz przekręcić stacyjkę.
  Możesz spróbować zamienić przewody zasilania https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17468958#17468958, ale moje radio pamięta stacje bez zasilania.
  To samo radio działa inaczej w tych oplach ?
 • Poziom 18  
  W przyłączu radia zamień miejscami przewody: żółty i czerwony
 • Poziom 3  
  Trochę chyba się nie zrozumieliśmy; działa opcja A lub opcja B.
  Po namyśle w wolnych chwilach, głównym podejrzanym moim zdaniem jest stacyjka- Zauważyłem, że jeżeli ruszam kluczykiem [docisnę "w głąb" w pozycji 0], wtedy mogę włączyć/ wyłączyć radio; puszczę to jakby znowu nie stykało i się rozłącza. Muszę się temu przyjrzeć w weekend bo ciężko z czasem :-/
  A tak jeszcze spytam na boku: czy w tych corsach był blokowany wlew paliwa? klapka z dziurką na zatrzasku, przy korku widać jakby bolec blokujący miał się wysuwać, a jednak mimo zamknięcia samochodu, klapka nadal jest otwarta.
 • Moderator CarAudio
  Tylko oryginalne radia potrafią tak działać jak chcesz...no może jeszcze jakieś stare Blaupunkty miały tzw. "logikę zapłonu" . Poczytaj o tym, bo temat omawiany był niejednokrotnie.