Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel corsa B podłączenia radia kenwood kdc-334say

zxcvbnm_123 04 Paź 2018 00:28 141 4
  • #1 04 Paź 2018 00:28
    zxcvbnm_123
    Poziom 3  

*tak szukałem- poświęciłem dwa dni i nadal nie wiem jak to rozwiązać.
    Radio kenwood kdc-334say
    W drugim oplu radio włącza/wyłącza się po przekręceniu kluczyka, jednocześnie mogę ręcznie włączyć/wyłączyć gdy kluczyk jest wyłączony(pozycja 0).
    Natomiast w corsie b nie mogę dojść do ładu jak podłączyć żeby było jak wyżej, ponieważ
    a) Radio działa tylko na przycisk(nie widzi przekręcenia kluczyka aby włączyć/wyłączyć)-jakby stałe zasilanie z akumulatora
    b) Radio działa tylko jak przekręcę stacyjkę(do pozycji 1 i wyżej, wtedy normalnie można wł/wył przyciskiem; po przekręceniu kluczyka wyłącza się).
    Ktoś ma jakieś pomysły lub bardziej orientuje się w temacie?

0 4
  • #2 04 Paź 2018 07:58
    g107r
    Poziom 34  

Do radia dochodzi stały plus i po stacyjce ? Nie zdrutowano stacyjki, nie podłączono stałego plusa do stacyjki, bo się np zepsuła na tym styku ?

zxcvbnm_123 napisał:
    nie widzi przekręcenia kluczyka
    Widzi, bo aby je włączyć, musisz przekręcić stacyjkę.
    Możesz spróbować zamienić przewody zasilania https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17468958#17468958,, ale moje radio pamięta stacje bez zasilania.
    To samo radio działa inaczej w tych oplach ?

0
  • #3 04 Paź 2018 14:00
    justka80
    Poziom 13  

W przyłączu radia zamień miejscami przewody: żółty i czerwony

0
  • #4 08 Paź 2018 23:06
    zxcvbnm_123
    Poziom 3  

Trochę chyba się nie zrozumieliśmy; działa opcja A lub opcja B.
    Po namyśle w wolnych chwilach, głównym podejrzanym moim zdaniem jest stacyjka- Zauważyłem, że jeżeli ruszam kluczykiem [docisnę "w głąb" w pozycji 0], wtedy mogę włączyć/ wyłączyć radio; puszczę to jakby znowu nie stykało i się rozłącza. Muszę się temu przyjrzeć w weekend bo ciężko z czasem :-/
    A tak jeszcze spytam na boku: czy w tych corsach był blokowany wlew paliwa? klapka z dziurką na zatrzasku, przy korku widać jakby bolec blokujący miał się wysuwać, a jednak mimo zamknięcia samochodu, klapka nadal jest otwarta.

0
  • #5 08 Paź 2018 23:23
    powalla
    Moderator CarAudio

Tylko oryginalne radia potrafią tak działać jak chcesz...no może jeszcze jakieś stare Blaupunkty miały tzw. "logikę zapłonu" . Poczytaj o tym, bo temat omawiany był niejednokrotnie.

0