Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

klucz udarowy akumulatorowy jaki wybrać

04 Oct 2018 06:06 7767 10
  • Level 10  
    witam, jaki klucz udarowy akumulatorowy polecacie? budżet ok 1500 zł , skłaniam się ku bosch gds 18 v li ht ze względu na to , że posiadam już kilka sprzętów tej marki i mógłbym kupić tylko samo body , jednak tam jest silnik szczotkowy z tego co się orientuje a jednak sprzęty z silnikiem bezszczotkowym według mnie to jest to , z drugiej strony na horyzoncie pojawia się dewalt dcf899p2 , użytkownicy narzekają na przycisk zmiany obrotów , jest jeszcze wersja dcf889hp2, ale nigdzie nie mogę znaleźć czym te dwa klucze się różnią poza tym, że ten drugi jest o około 300 zł droższy proszę o pomoc tych, którzy posiadają wiedzę w temacie pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    kto pracuje sprzętami bezszczotkowymi ten wie o co chodzi i nie ma sensu się tu rozpisywać na temat zalet tego rozwiązania bo nie po to zakładałem ten temat jeśli kolega jest ciekaw to proszę poszukać jest mnóstwo artykułów na ten temat, samo posiadanie akumulatorow nie jest dla mnie jedynym kryterium wyboru, lepiej dopłacić i mieć pewny i sprawdzony przez innych bardziej doświadczonych sprzęt
  • Level 31  
    @wojtek@ wrote:
    kto pracuje sprzętami bezszczotkowymi ten wie o co chodzi i nie ma sensu się tu rozpisywać na temat zalet tego rozwiązania bo nie po to zakładałem ten temat jeśli

Ależ ja doskonale wiem...
    @wojtek@ wrote:
    to proszę poszukać jest mnóstwo artykułów na ten temat

Marketingowy bełkot i nic po zatym,

@wojtek@ wrote:
    lepiej dopłacić i mieć pewny i sprawdzony przez innych bardziej doświadczonych sprzęt

Czyli szukasz opinii kogoś kto ma oba klucze, pracował nimi co najmniej pół roku i może przedstawić obiektywną opinię. To będzie raczej trudne.

@wojtek@ wrote:
    samo posiadanie akumulatorow nie jest dla mnie jedynym kryterium wyboru

To błąd.
    Kompatybilność urządzeń ma kolosalne znaczenie, dziwię się że tego nie dostrzegasz.

Podałem w linku ceny części, tam jest argument przeciw DeWalt, jak dla mnie istotny.
  • Level 10  
    widzę, ze bicie piany nic poza tym, koledze juz dziękuję za pomoc proszę innych o wypowiedź
  • Moderator of Electrical engineering
    @wojtek@ pisze:
    widzę, ze bicie piany nic poza tym, koledze juz dziękuję za pomoc proszę innych o wypowiedź

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    Kol. dostał istotne informacje , zdanie zaczynamy z dużej litery[T.M.]
  • Level 43  
    płetwa wrote:
    Kompatybilność urządzeń ma kolosalne znaczenie, dziwię się że tego nie dostrzegasz.
    Autor chyba dostrzega, skoro pisze:
    @wojtek@ wrote:
    posiadanie akumulatorow nie jest dla mnie jedynym kryterium wyboru
  • Level 28  
    Dla mnie kryterium "wspólnego akumulatora" jest jednym z ważniejszych... Raz, że bardzo wygodne w pracy, pada Ci aku w kątówce, podmieniasz z radia, które masz akurat obok siebie i praca dalej idzie i jeszcze radio godzinę pogra. :) Dwa - tańsze narzędzia - nie muszę kupować całych zestawów z akumulatorami i ładowarką, tylko biorę samo body. Widziałem już ekipy, mające każde narzędzie z innej parafii... Kilkanaście różnych ładowarek, cztery przedłużacze do tego i kilowat prądu...

Szczotkowy czy bezszczotkowy silnik - mam jedne i drugie narzędzia, i każde ma swoje wady i zalety. Szczotki czasami trzeba wymienić, ale w profesjonalnym sprzęcie nie ma z tym problemu, wszystko pod ręką i przygotowane do szybkiej wymiany.

Wiadomo, że jeden sprzęt dana firma robi lepszy, drugi już trochę mniej. Jednak za jedną marką narzędzi przemawia też serwis. Taniej wychodzi wysyłać jedną paczką kilka narzędzi do przeglądu niż kilka w różnych miejsc oraz można dostać lepsze oferty niż za serwis pojedynczego narzędzia.

Wziąłbym zestawy z innym aku, gdyby dawali na to naprawdę dobrą cenę i była jakaś rozbudowa tego...
  • Level 10  
    Proszę tylko o poradę techniczną (jaki model, producent jakie parametry i wyjaśnienie dlaczego akurat takie ) a zamiast tej dostaje mnóstwo ogólnych rzeczy o które nie proszę do tego odpowiedz za odpowiedzią, które nic nie wnoszą nowego i konkretnego do rozmowy, dawno tu nie byłem na forum, ale widzę że sporo się pozmieniało
  • Level 25  
    Zdecydowałeś się na coś? Od paru tygodni mam AEG BSS18C12Z LI-402C. Bateria bardzo wytrzymała, da się długo popracować ma sporą moc, jest solidnie wykonana, jak mi spadła to żadnych pęknięć nie odnotowałem, a upadek był ze sporej wysokości. Umiejscowienie diody led mi trochę nie pasuje ale może to kwestia przyzwyczajenia. Te 4Ah wystarczają na całkiem długą pracę.
  • Level 10  
    Kupiłem klucz udarowy Bosch GDS 18 V-EC 250
    Ze względu na kompatybilność (wygrała kompatybilność), spadł mi z około 2,5 m i tylko male zadrapanie. Pracuje się nim dość dobrze, nie za ciężki, nie za duży, ale nie macie co liczyć na to żeby odkręcić śrubę przy kole, którą ktoś nogą dokręcał, ani jakiejś mocno zapieczonej. Na chwilę obecną "mechanikuję" okazjonalnie, więc na moje potrzeby wystarczy, jeśli coś będę robił na poważnie to z pewnością kupie też Boscha, tylko tego większego.