Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeDietrich MCR3 - Ustawienie pieca gazowego

04 Paź 2018 06:24 729 8
  • Poziom 6  
    Witam mam piec mcr3plus 24kW i powierzchnie do ogrzania 240m2 parter i pietro. Piec jest w piwnicy. Regulator na pietrze mam ustawiony na 21*C caly czas mialem ustawiony na 50 stopni piec dobil tylko do 18.4 stapnia. Natepnie przestawilem na 60 stopni dobil do 19.6. Dzisiaj rano ustawilem na 70 stopni na piecu i mysle ze dobije tempereture do ustawionych 21 stopni w pomieszczeniu. Jak sadzicie czy to dobre ustawienie piece? Najbardziej optymalne? Przestawialem piec co jakies 8h
  • Poziom 25  
    Czy zakładana przez ciebie temperatura 70C to wyjściowa wody z pieca? Twój model to kondensacyjny, chcąc pracować ekonomicznie temperatura powinna byc wyższa, to nie piec węglowy.
  • Poziom 6  
    Mysle ze jest to temperatura wyjsciowa, ta ktorą mam możliwosć ustawic bezposrednio na piecu pokretlem.
  • Poziom 40  
    Michal_WWL napisał:
    chcąc pracować ekonomicznie temperatura powinna byc wyższa

Chyba niższa?

ravenice1990 napisał:
    Jak sadzicie czy to dobre ustawienie piece? Najbardziej optymalne?

W przypadku kotła kondensacyjnego o ekonomii decyduje temperatura powrotu wody do kotła, bo to na powrocie następuje kondensacja spalin i odzysk ciepła. Tak więc jeśli na powrocie występuje temperatura niższa od punktu rosy (maksimum to 57 stopni) to nie ma znaczenia czy na zasilaniu jest 60 czy 70 stopni, gdyż kocioł i tak będzie pracował w trybie kondensacji.
  • Poziom 6  
    Jak wróce do domu zmierze temperature wody na powrocie. Troche obawiam sie rachunków bo to pierwszy sezon na gazie. Mysle ze jak caly czas piec pracuje juz 24h i nie osiagnoł zaprogramowanych 21 stopni to zużywa sporo gazu. Wiec wpadlem na to zeby wykrecic wiekszą temperature, szybciej mi nagrzeje i zacznie pozniej sie wyłączać. Chyba ze na rozgrzanie domu w ktorym bylo 17 stopni potrzeba mu duzo wiecej czasu ale na nizszej temperaturze.
  • Poziom 40  
    ravenice1990 napisał:
    Mysle ze jak caly czas piec pracuje juz 24h i nie osiagnoł zaprogramowanych 21 stopni to zużywa sporo gazu.

Hmm... Możesz to prosto sprawdzić porównując odczyty licznika gazowego w ciągu doby. Ale jeśli piec chodzi na okrągło przez 24 h i nie osiągnął jeszcze temperatury zadanej to może znaczyć, że budynek jest bardzo wychłodzony i mury muszą się nagrzać. Masz u siebie podłogówkę? To pierwsze uruchomienie pieca w sezonie?

ravenice1990 napisał:
    Chyba ze na rozgrzanie domu w ktorym bylo 17 stopni potrzeba mu duzo wiecej czasu ale na nizszej temperaturze.

Budynek ma sporą bezwładność cieplną, zwłaszcza jeśli masz podłogówkę, dlatego wszystko wolno się nagrzewa i wolno stygnie.
  • Poziom 6  
    Było to pierwsze odpalenie pieca, a podłogówki nie posiadam.
  • Poziom 40  
    No to trzeba się liczyć z tym, że na początku piec może pracować trochę dłużej bo mury muszą wygrzać.
  • Poziom 6  
    Sprawdzalem temperatura na powrocie to 24 stopnie co myslicie?