Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 2001 1.9d brak nawiewu na żadnym biegu

Polo_PGS 04 Oct 2018 08:09 6375 32
    Polo_PGS
    Level 3  
    Witam proszę o pomoc bo to jest potrzebne nie działa mi dmuchawa na żadnym biegu od 1 aż do 4 lekko ciepło leci lub zimno rezystor wymieniłem Podłączyłem wnetylator na krótko bezpośrednio do akumulatora i działa . Więc co może być bezpiecznik nr 6 jest niby dobry a nr 7 nie ma nic tam proszę o pomoc jak widziałem to kostka od wentylatora jeden pin jakiś tak jak by był trochę opalony szarawy z lekka proszę o pomoc
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    redbul36
    Level 12  
    Podaj prąd na poszczególne biegi z panelu nawiewu , będzie wiadomo czy rezystor jest na pewno dobry . Druga opcja , podmień panel .
    Polo_PGS
    Level 3  
    Tzn jak mam podać prad na poszczególne biegi . A panel to ten co jest od włączania wszystkiego to akurat mam drugi taki
    redbul36
    Level 12  
    Który to rok , jaki motor i z klima czy bez .
    Polo_PGS
    Level 3  
    2001 1.9 bez klimy
    redbul36
    Level 12  
    Ok , to sprawdź pierw czy jest prąd i masa na kostce od panelu po przekręceniu stacyjki na zapłon .
    Polo_PGS
    Level 3  
    Czyli mam odłączyć kostkę od pokręteł i sprawdzić probówka czy czym ten prąd ?
    redbul36
    Level 12  
    Tak, probówka wystarczy . Potem dla pewności jeszcze czy masa jest . Wtedy będziemy cos więcej wiedzieć , tylko sprawdzaj na wyłączonych światłach .
    Polo_PGS
    Level 3  
    Okey to sprawdzę jutro i dam ci znać pozdrawiam
    redbul36
    Level 12  
    Aha i odłącz na czas pomiaru ten nawiew co na krótko zrobiłeś .
    Polo_PGS
    Level 3  
    Tak sprawdziłem czy działa na krótko i spowrotem podłączyłem kostkę więc spoko
    Polo_PGS
    Level 3  
    Nic nie rozwiazalem przykro mi
    Polo_PGS
    Level 3  
    Witam ponowny problem nie działa mi nawiewu w moim peugeot 206 na żadnym biegu ani na 1 ani na 4 . Co to może być uszkodzone .

Wymieniłem rezystor na inny

Wentylator działa na krótko

Podmienilem wczoraj panel i nic dalej kicha

Powietrze ciepłe i zimne leci słabo ale nie mam nadmuchu więc proszę o pomoc bo potrzebuje naprawy bo dzieci do szkoły muszę wozić
    misiek-888
    Level 35  
    Zasilanie wychodzi ze skrzynki bezpieczników w komorze silnika
    Polo_PGS
    Level 3  
    Tzn co z tym zasilaniem bo nie rozumiem teraz
    pepe150
    Level 36  
    Polo_PGS wrote:
    Tzn co z tym zasilaniem bo nie rozumiem teraz

Sprawdź bezpieczniki. Bo wychodzi, że jest brak zasilania.
    Polo_PGS
    Level 3  
    Który bezpiecznik jest od nawiewu
    pepe150
    Level 36  
    A co zaszkodzi sprawdzić każdy po kolei?
    Polo_PGS
    Level 3  
    Wymieniłem połowę bezpiecznikow pod maską auta i nadal nawiew nie działa pomocy chłopaki proszę
    pepe150
    Level 36  
    Polo_PGS wrote:
    Wymieniłem połowę bezpiecznikow pod maską auta i nadal nawiew nie działa pomocy chłopaki proszę

Aż tyle przepalonych?
    Polo_PGS
    Level 3  
    Dobrze były ale dałem nowe i dupa żadnych efektów
    andrzej20001
    Level 43  
    Wytopiona kostka nad pedałem gazu
    Polo_PGS
    Level 3  
    I co mam zrobić z tą kostką na tym pędzlem gazu jak można ją wymienić na nową
    carrot
    Moderator of Cars
    Jak ściągniesz klapkę z nad nóg kierowcy (od bezpieczników) z prawej strony, blisko konsoli środkowej jest 2 stykowa wtyczka z grubymi kablami, sprawdź tam napięcie żarówką przy włączonym zapłonie. Jak nie ma, to sprawdź na kablach wychodzących z kostki stacyjki
    Polo_PGS
    Level 3  
    Okey sprawdzę jutro . Jak by nie działało to co może być kostką stacyjki rozwalona czy jak
    carrot
    Moderator of Cars
    Dokładnie, jeden styk stacyjki zasila silnik dmuchawy, ze względu na duży prąd przez niego płynący wypala się
    Polo_PGS
    Level 3  
    Która to jest kostką od dmuchawy bo tam były 4 kostki ale jedna z dwie grubymi kablami . Odlaczylem ja to na zapłonie wszystkie kontrolki zgasly i jak podłączyłem powrotem to kontrolki powróciły to dobra kostkę sprawdzałem i podłączyłem do kostki diody i nie zapaliła się
    carrot
    Moderator of Cars
    To zobacz na kostki kabli idących do stacyjki, są 3: jedna 3 pin, druga 2 i trzecia pojedyncza, po włączeniu zapłonu na wszystkich kablach po za jednym w 3 pin wtyczce (rozrusznik), powinno być 12V
    Polo_PGS
    Level 3  
    Odlaczylem kostkę z dwoma pinami i nie ma chyba prądu bo dioda nie włączyła się jeszcze byłym inne kostki z 4 pinami i jednym pinem
    carrot
    Moderator of Cars
    NIE odpinaj, tylko sprawdź napięcie na stykach kostek kabli idących do stacyjki
    To view the material on this forum you must be logged in.