Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel 8700K, GeForce GTX1080Ti - Gry się wyłączają

04 Paź 2018 10:11 219 4
  • Poziom 2  
    Cześć,
    z góry dzięki za pomoc. Postaram się opisać problem chronologicznie nie pomijając nawet drobnych detali, bo mam wrażenie, że w nich może tkwić rozwiązanie.
    Konfiguracja:
    Płyta główna Asus ROG Maximus X Hero
    Procesor Intel Core i7-8700K
    Pamięć HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2133MHz
    Karta graficzna Aorus GeForce GTX 1080 Ti Xtreme
    Zasilacz be quiet! Straight Power 10-CM 600W
    Dysk SSD Samsung 850 Evo 250GB M.2
    System operacyjny Microsoft Windows 10 Home 64-bit
    Chłodzenie CPU be quiet! Pure Rock
    Komputer zamówiłem ze złożeniem z popularnego sklepu internetowego. Plan był taki, że pogram przez święta, a po świętach poskładam po swojemu zrobię porządek w kablach itd. Okazało się jednak, że komputer był na tyle przyzwoicie złożony że zaniechałem. Przez pól roku nic się nie działo - zestaw śmigał jak trzeba. Około 3 miesiące temu gry zaczęły się wyłączać podczas rozgrywki. Na początku to ignorowałem, bo problem występował po około 3 godzinach, ale potem coraz szybciej więc zacząłem testować w różnych grach. W niektórych grach występuje dużo szybciej jak AC Syndicate, w niektórych trochę później np. w Wiedźminie 3, a w niektórych wcale, ale to głównie straszę produkcje jak CS CZero, Civ5 albo Sanctum. Różnie też się to objawia, ale każda gra zawszę wyłącza się w ten sam sposób. Niektóre wyświetlają komunikat standardowy Windowsa "Program przestał działać", inne po prostu się wyłączają, Wiedźmin się zawiesza i włącza się dopiero po zminimalizowaniu, a Civ6 wyrzuca że wystąpił problem z DirectemX. Temperatury na karcie w każdym przypadku były w porządku. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem było odinstalowanie sterowników za pomocą DDU i zainstalowanie aktualnej stabilnej wersji - nie pomogło. Potem sformatowałem dysk i postawiłem system na nowo, co również nie pomogło. Żeby sprawdzić czy to nie przypadkiem dysk, postawiłem system jeszcze raz na talerzowym dysku na dane, nic nie dało. Idąc za radami z internetu: zaktualizowałem BIOSa, wyczyściłem dysk za pomocą narzędzia do formatowania SSD wbudowanego w BIOS, odłączyłem internet, zainstalowałem Windows, z pendriva zainstalowałem sterowniki karty i dopiero wtedy podpiąłem internet i nic. Pomyślałem wtedy, że to może kwestia RAMu, ale Memtest nic nie wykazał.
    Mam nadzieje, że nikt się nie zraził długością opisu i pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Około 3 miesiące temu gry zaczęły się wyłączać podczas rozgrywki.

1.Gry się wyłączać, komputer dalej pracuje , masz pulpit możesz uruchomic grę ponownie?
    2. Reset komputera?
    3. Wyłacz sie komputer?
    4. opisz swoją wer. zjawiska?
  • Poziom 2  
    lisek napisał:
    Cytat:
    Około 3 miesiące temu gry zaczęły się wyłączać podczas rozgrywki.

1.Gry się wyłączać, komputer dalej pracuje , masz pulpit możesz uruchomic grę ponownie?
    2. Reset komputera?
    3. Wyłacz sie komputer?
    4. opisz swoją wer. zjawiska?

Wyłączają się tylko gry. Steam, Chrome i wszytko inne co sobie działało zostaje bez zmian. Mogę włączyć grę, komputer zachowuje się jak nigdy nic.
  • Spec od monitorów
    POST wskaznik nic nie mówi?

Wyłącz w Bios ASUS Multiсore Enhancement , i włącz wszystkie opcje zasilania

To jest dla prawidłowych ustawień

p.s
    jak właczysz zakłądkę XMP > to automatycznie włącza się Multiсore Enhancement
  • Poziom 2  
    Wskaźnik POST pokazuje AO albo A0 spojrzałem po wyłączeniu się gry(może nie od razu tak po 3-5 s to nadal pokazywał A0.

Wyłączyłem ASUS Multiсore Enhancement, ale problem i tak wystąpił. Mógłbyś powiedzieć, które dokładnie opcje zasilania włączyć?

Co to jest za program po prawej?