Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana regionu na Polski Samsung NU8009

biniu2202 04 Oct 2018 12:04 1350 1
    biniu2202
    Level 9  
    Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy w moim modelu NU8009 zakupionym w Niemczech aby wejść w tryb serwisowy i zmienić region muszę posiadać odpowiedni pilot przystosowany do tego typu działań? Czy mogę użyć zwykłego z zastosowaniem odpowiedniej kombinacji klawiszowej? Dziś kontaktowałem się z infolinią Samsunga i w odpowiedzi otrzymałem, że nie zaleca się takich działań, ponieważ mogą one spowodować utratę gwarancji, oraz że nie są oni w stanie zrobić tego zdalnie właśnie ze względu na inny region. Muszę poszukać serwisu posiadającego odpowiednie narzędzia czy poradzę sobie z tym w pojedynkę z pilotem serwisowym?
    globan
    Level 2  
    Ja w poprzedniej wersji mu7000 musiałem kupić pilot. Żadna kombinacja klawiszy nie działała na pilocie. Ani zwykłym ani smart. A teraz pytanie po co chcesz zmienić region? Pytam bo ja zmieniłem w jednym konkretnym celu. Mianowicie aby obsługiwać dekoder nc+ pilotem uniwersalnym. Ale okazało się, po miesiącach to odkryłem, że przy wyborze dostawcy trzeba wpisać ręcznie nc+ i wybrać. Mimo że na liście nie ma dostawców z danego kraju. U mnie działa. Pozdro