Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung BD-J5500 - Jak połączyć osobno blu ray z amplitunerem i telewizorem

sodom77 04 Paź 2018 13:12 165 12
  • #1 04 Paź 2018 13:12
    sodom77
    Poziom 3  

Witam

Posiadam odtwarzacz Blu Ray Samsung BD-J5500 z jednym HDMI który chcę rozdzielić na amplituner Onkyo TX-SR607 i telewizor Samsung UE40H6400. Czemu ma to służyć :idea: Podany Blu Ray jest odtwarzaczem 3D i oryginalne filmy 3D nie obsłuży amplituner bo posiada za starą wersję HDMI, natomiast bezpośrednio na telewizorze jest O.K. Częściej oglądam poprzez amplituner choćby dlatego że obsługa dźwięku jest DTS HD-MASTER 7.1 a taki system głośników mam stworzony. Oglądanie filmów bezpośrednio na telewizorze tylko do 3D i tu i tak dostaję po jakości bo telewizor przesyła do amplitunera dźwięk światłowodem ale jak wiadomo tylko w jakości 5.1 i HD-MASTER się nie zapala :cry: Jaki potrzebuję switch HDMI do połączenia prawidłowego tego zestawu. Może też są inne opcje.

0 12
  • #2 05 Paź 2018 09:23
    agraba
    Poziom 19  

Podłącz Blu Ray z telewizorem kablem HDMI, a z amplitunerem z wyjścia Coaxial w Blu Ray do wejścia Coaxial w amplitunerze pojedynczym kablem RCA. Ustaw w amplitunerze źródło zewnętrzne na to do którego podpiąłeś Blu Ray. Dzięki temu będziesz mógł słuchać dźwięku bezpośrednio a Blu Raya na amplitunerze z pominięciem telewizora. Połączenie cyfrowe (via światłowód) pozostaw, żebyś mógł odsłuchiwać na amplitunerze programy telewizyjne.

0
  • #3 05 Paź 2018 13:37
    sodom77
    Poziom 3  

Tak wszystko o.k. oczywiście rozpatrywałem takie połączenie jednak jestem wybredny co do jakości dźwięku a Coaxial mnie mało zadowala jak pisałem (telewizor przesyła do amplitunera dźwięk światłowodem ale jak wiadomo tylko w jakości 5.1 i HD-MASTER się nie zapala) Przy systemie głośnikowym który posiadam ja czuję różnice odsłuchowe miedzy 5.1 i 7.1 również w HD-MASTER. a odpowiednią jakość zapewni mi raczej tylko HDMI.

Dodano po 10 [minuty]:

Oczywiście żonglerka kablami jest nieco irytująca i chcę jej uniknąć. Stąd zastanawiam się nad odpowiednim switchem (może aktywnym ?)

0
  • #4 05 Paź 2018 13:47
    agraba
    Poziom 19  

W kablu HDMI jest dokładnie taki sam sygnał jak w Coaxial. Chociaż niektórzy twierdzą, że coaxial to lepsza jakość niż HDMI.

0
  • #5 05 Paź 2018 15:09
    Polon_us
    Poziom 41  

agraba napisał:
    W kablu HDMI jest dokładnie taki sam sygnał jak w Coaxial.

Tu kolega nie ma racji.
    Coax może przenieść sygnał 5.1 tylko.
    HDMI może przenieść dźwięk Master-HD czy 7.1.
    Autor tematu ma tu rację wskazując te różnice.

Także idea autora tematu jest tu dość oczywista - dźwięk Master-HD i obraz 3D jednocześnie.
    Moim zdaniem możnaby zakupić porządny dwójnik HDMI i sprawa powinna była być załatwiona.

0
  • #6 05 Paź 2018 16:03
    agraba
    Poziom 19  

Bardzo przepraszam kolegę za wprowadzenie w błąd. Widziałem kiedyś na chińskiej stronie przejściówkę z HDMI na HDMI + coaxial gdzie na wyjściu coaxial był napisane że obsługuje HD Master Audio. Jeżeli jednak kolega Polon_us pisze, że nie obsługuje to znaczy, że nie obsługuje.

0
  • #7 06 Paź 2018 09:21
    sodom77
    Poziom 3  

Więc co proponujecie jakiego typu odpowiednie przejście, switch. Zakupiłem takie tam tanie przejście z jeden na dwa HDMI (bez przełącznika, bez dodatkowego zasilania) i się nie sprawdziło. Nie wiem ale się domyślam że potrzebuję w przejściu jeden IN i dwa OUT (takie switche są rzadkie i dość drogie) Ale nie jestem pewny czy dobrze to rozumuję.

0
  • #8 06 Paź 2018 14:54
    Polon_us
    Poziom 41  

sodom77 napisał:
    Nie wiem ale się domyślam że potrzebuję w przejściu jeden IN i dwa OUT

Dobrze kolega rozumuje.
    Przy kupowaniu prosze zwrócić uwagę na nazywnictwo tego urządzenia:

Switch (przełącznik) zwykle sugeruje, ze jedno z wyjść jest aktywne w danej chwili.
    Z kolei
    Splitter (rozdzielacz, czy dwójnik/trójnik) zwykle sugeruje, że wszystkie wyjścia są aktywne w danej chwili.
    Kolega zatem potrzebuje rozdzielacz/splitter.
    Osobiście nie oszczędzałbym na tym zakupie, jakby nie było kolega chce mieć obraz 3D i dźwięk Master-HD jednocześnie.
    Na wszelki wypadek zakupu można dokonać w miejscu, gdzie istnieje możliwość zwrotu.

0
  • #9 06 Paź 2018 17:40
    sodom77
    Poziom 3  

Raczej nie osiągnę HD-MASTER a już na pewno 7.1 w tym rozwiązaniu (blu ray 3D na telewizor 3D i potem na amplituner) Tu wąskim gardłem dekodowania dźwięku jest telewizor. Trudno pogodzę się z tym bo nie przeskoczę tego tematu. Proszę o podanie jakkolwiek sugerowanego urządzenia które spełni moje oczekiwania.

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Tak to będzie zdecydowanie splitter (nie switch, rozdzielacz itd.) Jaki model i producenta polecacie. Dziwne wynalazki np: na Allegro w tym zastosowaniu no nie wiem ?

0
  • #10 06 Paź 2018 19:00
    Polon_us
    Poziom 41  

Kolega zobaczy na Allegro -> aukcja 7222674078

Ten rozdzielacz wygląda zachęcająco. Zakładam tu, że kolega nie używa rozdzielczości 4k, tylko Full HD z opcją 3D.

Zakładam, że kolega ma odpowiednią ilość dobrych jakościowo przewodów HDMI.
    Dobrze byłoby mieć 4 :

1 - wyjście BR do wejścia rozdzielacza
    2 - wyjście 1 rozdzielacza do TV - wejście HDMI - nazwijmy je 3D
    3 - wyjścia 2 rozdzielacza do wejścia HDMI w wzmacniaczu
    4 - wyjście wzmacniacza do innego wejścia HDMI w telewizorze.

Połączenie nr 4 jest tylko na wszelki wypadek. Nie jestem pewien, czy wzmacniacz odtworzy dźwięk, nie widząc podłączonego do siebie odbiornika TV.

0
  • #11 07 Paź 2018 12:07
    sodom77
    Poziom 3  

Zakupię taki wynalazek i zobaczymy jak się sprawdzi
    tak tylko Full HD z opcją 3D

Dodano po 21 [minuty]:

zakupiłem dokładnie na tej aukcji 7600102263

0
  • #12 07 Paź 2018 16:26
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę napisać o rezultatach - dla potomnych :)

0
  • #13 12 Paź 2018 16:29
    sodom77
    Poziom 3  

Tak odpowiadam dla potomnych - ale potomni powiedzą że mój sprzęt pseudo nowoczesny już w tym momencie nie jest takim.
    Po pierwsze przedstawiony prze ze mnie i zakupiony splitter jest już za nowoczesny 4Kx2K na mój system dot. to jak w opisie telewizora HDTV 1920x1080 Nie obsługuje i nie potrafi zredukować do w/w rozdzielczości. Zakupiłem nie zwracam bo jest sprawny a może w przyszłości się przyda. Wali on zbyt wysokim sygnałem a mój TV tego nie ogarnia i wyświetla że za nieobsługiwana rozdzielczość. Potrafi on się ze skalować z dekoderem DVBT ale trudno mu to idzie. Więc wstecznie nie ma mowy żeby działał a jakimś cudem jest skalowanie 2K na HDTV (ale nie wiem czy jest ono zdrowe dla mojego TV) tak obraz jest lepszy przez to cudo przynajmniej tak to widzę.
    Zakupiłem ponownie splitter dla mojej jednostki o parametrach max 1920x1080 i wszystko jest o.k. Tak jest przesył na dwa kanały Out i jest 3d ale nie jak na kablu bezpośrednim do odbiornika TV. Teraz na TV muszę załączyć 3d żeby był przekaz. Ponadto jest kupa bo HD-Master nadal się nie zapala.
    Najważniejsze przesył 3D (oryginały 3D) przez amplituner jest, nie mogłem tego osiągnąć przez bezpośrednie połączenie blu z amplitunerem (też nie ma HD-Master ale może to osiągnę tak wiele zmian dokonałem przy próbie dostosowania splittera 4K)
    Wiem że nie wszystko dopracowałem bo dziś (drugi) splitter dotarł i jeszcze czeka mnie zabawa no cóż jak zwykle pod górkę. Jak macie jakieś rady to poproszę.
    Mój drugi splitter 5484224838

0